Logo Przewdonik Katolicki

Ks. Mieczysław Wacławski - mianowany radcą duchownym ad honores

Lucyna Muniak
Fot.

10 listopada br. abp Henryk Muszyński mianował ks. Mieczysława Wacławskiego, emerytowanego proboszcza parafii pw. Zwiastowania NMP w Popowie Kościelnym, radcą duchownym ad honores. W dekrecie nominacyjnym abp Henryk Muszyński napisał, iż nadanie tego tytułu jest "wyrazem wdzięczności za ponad pięćdziesięcioletnią ofiarną i pełną poświęcenia posługę kapłańską", którą...

10 listopada br. abp Henryk Muszyński mianował ks. Mieczysława Wacławskiego, emerytowanego proboszcza parafii pw. Zwiastowania NMP w Popowie Kościelnym, radcą duchownym ad honores.W dekrecie nominacyjnym abp Henryk Muszyński napisał, iż nadanie tego tytułu jest "wyrazem wdzięczności za ponad pięćdziesięcioletnią ofiarną i pełną poświęcenia posługę kapłańską", którą ks. Wacławski pełni do dzisiaj "służąc chętnie pomocą duszpasterską i dając w ten sposób widoczny dowód na to, że kapłan nigdy nie przechodzi w stan spoczynku".
Ks. Mieczysław Wacławski urodził się 10 listopada 1925 r. w Chełmnie. Po ukończeniu Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy wstąpił do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Święcenia kapłańskie przyjął 27 maja 1954 r. w Gnieźnie z rąk bp. Władysława Suszyńskiego. Po święceniach kapłańskich pracował jako wikariusz w Łobżenicy, Wysokiej, Śmiłowie, Kosztowie i Słaboszewie. 1 października 1959 roku został mianowany proboszczem parafii w Raczkowie i Jabłkowie, a od 1980 r. objął parafię w Popowie Kościelnym. W 1999 roku ks. Mieczysław Wacławski został przeniesiony w stan spoczynku i od tego czasu mieszka w Archidiecezjalnym Domu Księży Seniorów w Gnieźnie.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code
  • awatar
    Henryk
    12.04.2016 r., godz. 12:12

    Z głębokim żalem zawiadamiam , że w dniu 11 kwietnia zmarł nasz ukochany wujek ks. Mieczysław Wacławski . Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 13 kwietnia 2016 r. o godz. 11 na cmentarzu parafialnym w Popowie Kościelnym .
    W smutku pogrążona rodzina

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki