Logo Przewdonik Katolicki

Małe formy teatralne

Tomasz Sawic
Fot.

13 października o godz. 16 w Teatrze Impresaryjnym przy ul. Wojska Polskiego odbyły się prezentacje małych form teatralnych w wykonaniu dzieci, młodzieży i dorosłych korzystających z pomocy ośrodków wsparcia. Realizując imprezę, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie we Włocławku włączył się w program I Festiwalu Kultury, Nauki i Techniki, zorganizowanego przez Włocławskie Towarzystwo...

13 października o godz. 16 w Teatrze Impresaryjnym przy ul. Wojska Polskiego odbyły się prezentacje małych form teatralnych w wykonaniu dzieci, młodzieży i dorosłych korzystających z pomocy ośrodków wsparcia. Realizując imprezę, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie we Włocławku włączył się w program I Festiwalu Kultury, Nauki i Techniki, zorganizowanego przez Włocławskie Towarzystwo Naukowe.

Zebranych powitała dyrektor MOPR Maria Ignatowska, po czym interesującą prelekcję nt. terminu "wigilia" wygłosił historyk dr Piotr Bokota. Później zabrzmiała muzyka i śpiew... Jako pierwszy prezentował swój repertuar Ośrodek Dziennego Pobytu z ul. Brzeskiej. Wykonawcy otrzymali gromkie brawa, tak samo jak wykonujące popis wokalno-taneczny dzieci z Domu Dziecka nr 1. Zespół "Biesiada" z Domu Pomocy Społecznej "Na Skarpie" dał prześliczny koncert pt. "Wspomnień dawnych czar". Jako ostatnie wystąpiły Dom Pomocy Społecznej z ul. Nowomiejskiej oraz Klub "Zapiecek", prezentując "Bajkę o sierotce Marysi". I ten spektakl bardzo podobał się publiczności. Powszechny zachwyt budziła umieszczona w foyer teatru ekspozycja, na której zgromadzono prace rękodzieła artystycznego autorstwa pensjonariuszy ośrodków biorących udział w prezentacjach.

***


Z inicjatywą zorganizowania Festiwalu Kultury, Nauki i Techniki we Włocławku wystąpiło rok temu Włocławskie Towarzystwo Naukowe. Festiwal trwał od 14 do 16 października br. Uczestniczyło w nim ponad 40 instytucji kulturalnych i oświatowych, organizacje społeczne. Odbyło się ponad sto różnego rodzaju imprez. Prezes WTN Stanisław Kunikowski powiedział, że festiwal adresowany był do wszystkich. Nie ukrywał jednak, że organizatorom bardzo zależało na uczestnictwie ludzi młodych.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki