Logo Przewdonik Katolicki

Dzieła Roku Eucharystii w parafiach diecezji włocławskiej (20)

Barbara Sawic
Fot.

Parafia Wniebowzięcia NMP w Grzegorzewie Dni eucharystyczne: 40-godzinne nabożeństwo w poniedziałek, wtorek i środę przed uroczystością Bożego Ciała. W tym czasie, w godz. 8-16.30, wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu. Inicjatywa została zapowiedziana podczas wizytacji kanonicznej, którą 15 maja br. złożył bp S. Gębicki. Dni eucharystyczne będą się odbywały w parafii także...

Parafia Wniebowzięcia NMP w Grzegorzewie


Dni eucharystyczne: 40-godzinne nabożeństwo w poniedziałek, wtorek i środę przed uroczystością Bożego Ciała. W tym czasie, w godz. 8-16.30, wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu. Inicjatywa została zapowiedziana podczas wizytacji kanonicznej, którą 15 maja br. złożył bp S. Gębicki. Dni eucharystyczne będą się odbywały w parafii także w latach następnych, z możliwością wydłużenia czasu wystawienia i adoracji Najśw. Sakramentu do godz. 21. Inne istniejące formy pobożności eucharystycznej są podtrzymywane i rozwijane.

Parafia św. Wojciecha BM w Kłobi


Eucharystia w życiu Kościoła tematem rekolekcji wielkopostnych; w tym też czasie nabożeństwa eucharystyczne, adoracja Najśw. Sakramentu, posługa sakramentalna chorym w kościele i w domach. Triduum Paschalne: Wielki Czwartek - liturgia, homilia o Eucharystii jako wezwaniu do miłości, adoracja; Wielki Piątek - liturgia, adoracja Chrystusa w Grobie; Wielka Sobota - adoracja, liturgia Wigilii Paschalnej. Wielkanoc - rezurekcja z procesją eucharystyczną. Uroczystość Bożego Ciała i oktawa: rozważania o Eucharystii, procesje, adoracje Najśw. Sakramentu. Odpust ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa: w homilii zachęta do praktykowania pierwszych piątków miesiąca jako wprowadzenie do praktyki częstej Komunii św. Niedzielne homilie: bardzo częste nawiązania do tajemnicy Eucharystii. Zachęty do gorliwego, pełnego uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

Parafia św. Walentego w Kłocku


Parafialny Dzień Eucharystyczny przed uroczystością odpustową ku czci św. Walentego; rekolekcje wielkopostne o tematyce eucharystycznej. W pierwsze czwartki miesiąca konferencje nt. Eucharystii dla Kół Żywego Różańca. W pierwsze piątki miesiąca - Eucharystia Młodych. Comiesięczna spowiedź i Komunia św. dla osób chorych i starszych w ich domach. Spotkania formacyjne z dziećmi pierwszokomunijnymi i ich rodzicami nt. Eucharystii. 1 maja br. bp W. Mering udzielił dzieciom Pierwszej Komunii św. Podczas katechez w szkole przybliżanie tematyki Roku Eucharystii, jej propagowanie przez ekspozycję plakatów w gablotach. Zachęty duszpasterskie do udziału wiernych w pierwszych piątkach miesiąca i do pełnego udziału we Mszy św., kazania niedzielne nt. Eucharystii, nauka pieśni oraz poprawności gestów, postaw i zachowań podczas Mszy św. (cdn.)

Opracowała

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki