Logo Przewdonik Katolicki

Dzieła Roku Eucharystii w parafiach diecezji włocławskiej (15)

Barbara Sawic
Fot.

Parafia św. Wojciecha w Kikole Duszpasterze kładą nacisk na katechezę eucharystyczną. Realizowana jest w formie homilii i rekolekcji, a także poprzez ogłoszenia mszalne, wyjaśnienia i naukę nowych pieśni. Zwraca się uwagę na postawy wiernych, ich zaangażowanie w przygotowanie i przeżywanie liturgii. Zauważalny jest wzrost ducha dziękczynienia, który przejawia się w intencjach uwielbiających...

Parafia św. Wojciecha w Kikole
Duszpasterze kładą nacisk na katechezę eucharystyczną. Realizowana jest w formie homilii i rekolekcji, a także poprzez ogłoszenia mszalne, wyjaśnienia i naukę nowych pieśni. Zwraca się uwagę na postawy wiernych, ich zaangażowanie w przygotowanie i przeżywanie liturgii. Zauważalny jest wzrost ducha dziękczynienia, który przejawia się w intencjach uwielbiających Boga. Tematyka Eucharystii przybliżana jest uczniom podczas katechez szkolnych i parafialnych. W szkole realizowano tematykę związaną z Rokiem Eucharystii, kładąc nacisk m.in. na zaangażowanie w liturgię, dziedzictwo nauczania i posługi Jana Pawła II oraz wspólne przygotowanie do samej liturgii. Młodzież została przygotowana do diecezjalnego etapu XV Olimpiady Teologii Katolickiej, podczas wakacji uczestniczy w wędrownym obozie rekolekcyjnym "Eucharystia moją mocą i radością". Uczniowie szkół podstawowych wystąpili w jasełkach: w scenariuszu nawiązano do Eucharystii. Utworzenie grupy ERM. Młodzież przygotowała misteria Męki Pańskiej i spotyka się na rozważaniach niedzielnej liturgii Słowa. Nowy wymiar nadano Apelom Jasnogórskim w pierwsze soboty miesiąca, poprzez włączenie do nich adoracji Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęto gruntowny remont kościoła. Wymiana pokrycia dachowego (z blachy ocynkowanej na miedzianą).

Parafia św. Marii Magdaleny w Sompolnie
Akcje duszpasterskie: formacja zespołów liturgicznych - schola, ministranci, lektorzy, świeccy szafarze Eucharystii. Katechezy w szkołach i w kościele związane z tematyką Eucharystii. Eucharystia dla chorych - komunia, literatura religijna, programy w radiu i telewizji, transmisja Mszy św. Peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego w każdej rodzinie z parafii - dołączona literatura o Eucharystii, uczestnictwo rodziny we Mszy św. Szaty liturgiczne: alby, ornaty. Nowa polichromia w kościele, rozpoczęcie prac przy ołtarzu głównym.

Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła we Wróblewie
Wznowiono nabożeństwo Godziny Świętej w czwartki przed pierwszym piątkiem miesiąca. Spowiedź i Komunia św. comiesięczna młodzieży przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Młodzież ta wykonywała dekorację kościoła kwiatami na niedzielne Msze św. Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców na Dzień Eucharystii do Świnic Warckich. (cdn.)

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki