W dowód uznania za długoletnią pracę Rada Miasta Bydgoszczy w latach 90. nadała imię ks. Ludwika Sieńki uliczce łączącej rondo Ossolińskich z ulicą Ogińskiego. Tabliczkę z nazwiskiem cenionego kapłana, co prawda, naruszyła już rdza, ale starsi parafianie ciągle pamiętają… W 1993 roku w nawie bazyliki po lewej stronie została wmurowana tablica poświęcona ks. Sieńce - zasłużonemu proboszczowi i wieloletniemu gospodarzowi kościoła.
Ksiądz Ludwik Sieńko, który blisko 18 lat kierował parafią pw. św. Wincentego ? Paulo, był przełożonym bydgoskiej wspólnoty Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Urodził się 15 stycznia 1912 r. w Więcławicach koło Miechowa (archidiecezja krakowska). Po szkole podstawowej wstąpił do Niższego Seminarium Księży Misjonarzy. Na jego szlaku znalazła się nawet szkoła handlowa. Do zgromadzenia wstąpił 1 października 1932 r. w Wilnie. Po ukończeniu 2-letniego seminarium złożył śluby misjonarskie. Po zdanej maturze rozpoczął studia filozoficzne i teologiczne w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął 1 maja 1941 r. z rąk ks. bp. Stanisława Rosponda. Od stycznia do lipca 1942 r. był wikariuszem i katechetą w Jezierzanach w archidiecezji lwowskiej. Przez cztery lata pracował jako wikariusz w sanktuarium w Milatynie Nowym. Po wojnie trafił do parafii Świętej Rodziny w Tarnowie, a w listopadzie 1945 r. został włączony do nowo utworzonej grupy misyjnej w Krakowie. W 1952 r. skierowano go do Wyższego Seminarium Duchownego w diecezji gorzowskiej, gdzie pełnił funkcję ojca duchownego. Pracował także jako wykładowca teologii pastoralnej, homiletyki i socjologii w Biskupim Seminarium Duchownym Diecezji Gdańskiej w Gdańsku Oliwie.
Bydgoski epizod rozpoczął się w 1962 r., kiedy ks. Sieńko został powołany na proboszcza parafii św. Wincentego ? Paulo w Bydgoszczy. Lata jego posługi to czas najbardziej intensywnych prac budowlanych wokół i wewnątrz bazyliki. Warto dodać, że ks. Ludwik był z zamiłowania poetą - pisał nawet teksty pieśni i wierszy okolicznościowych. W jego dorobku znalazła się m.in. 5-głosowa Msza Święta polska oraz kantaty ku czci św. Wincentego. Ksiądz Ludwik Sieńko zmarł 25 września 1985 r. w Warszawie. Jego ciało zostało przewiezione do Bydgoszczy i spoczęło w grobowcu księży misjonarzy na cmentarzu parafialnym na Bielawkach.