Logo Przewdonik Katolicki

Misjonarka Chrystusa

Błażej Tobolski
Fot.

Od 29 kwietnia do 15 sierpnia relikwie św. Teresy od Dzieciątka Jezus pielgrzymują po Polsce. Dla wiernych wielu polskich parafii jest to okazja do modlitwy, oddania czci doczesnym szczątkom świętej i uwielbienia Boga. W archidiecezji poznańskiej relikwie gościły w dniach od 27 czerwca do 3 lipca. Św. Teresa, chociaż była karmelitanką służącą Bogu w zakonie klauzurowym w Lisieux...

Od 29 kwietnia do 15 sierpnia relikwie św. Teresy od Dzieciątka Jezus pielgrzymują po Polsce. Dla wiernych wielu polskich parafii jest to okazja do modlitwy, oddania czci doczesnym szczątkom świętej i uwielbienia Boga. W archidiecezji poznańskiej relikwie gościły w dniach od 27 czerwca do 3 lipca.Św. Teresa, chociaż była karmelitanką służącą Bogu w zakonie klauzurowym w Lisieux we Francji, patronuje misjom. Już za swojego życia ofiarowywała modlitwy i cierpienia w intencji misjonarzy ewangelizujących ludzi w najodleglejszych miejscach świata.
"Pomimo swojej małości - pisała Teresa, święta i Doktor Kościoła - chciałabym oświecać dusze jak Prorocy, jak Doktorzy; mam powołanie, by być Apostołem [...] chciałabym przemierzać świat, głosząc Twoje imię i postawić na ziemi niewiernych Twój zwycięski Krzyż".
Także teraz, po śmierci, dzięki czci, jaką odbierają relikwie świętej, Bóg może za jej pośrednictwem pozyskiwać kolejne dusze. Peregrynacja relikwii po całym świecie, trwająca od 1994 roku, jest jedną wielką misją chrześcijańską. Dzięki niej św. Teresa jest obecna wśród nas w sposób nadprzyrodzony, jako nasza orędowniczka u Boga. Spotkanie z nią daje możliwość odnowienia i pogłębienia wiary oraz nawrócenia, którego wciąż potrzebujemy.
Łaskę spotkania ze świętą mieli też wierni naszej archidiecezji. Relikwie św. Teresy nawiedziły nie tylko kościoły miasta Poznania, m.in. bazylikę archikatedralną, klasztor Karmelitanek Bosych i kościół pw. Pierwszych Polskich Męczenników na Ratajach. Modlitewne czuwania przy relikwiarzu odbyły się również w Obrze, Lubiniu, w parafiach pniewskich, Prochach, Czarnkowie oraz w Drawskim Młynie.
W tym roku urna z relikwiami św. Teresy gościła już w Burkina Faso, a po zakończeniu peregrynacji w naszym kraju odwiedzi Seszele, Nową Zelandię i Portugalię. Dziękujmy Bogu za łaski i cuda, jakich dokonuje On na całym świecie za wstawiennictwem świętej.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki