Logo Przewdonik Katolicki

Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę 2005 ''Idziemy oddać Mu pokłon''

Ks. Hubert Nowak
Fot.

W środę 15 czerwca w Europejskim Centrum Spotkań w Mogilnie spotkali się przewodnicy wszystkich grup Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę. "Jest to ważny moment - powiedział kierownik pielgrzymki, ks. Krzysztof Woźniak - ponieważ po raz pierwszy jest to JEDNA pielgrzymka, w której wędrują grupy "kolorowe", czyli wyruszające wspólnie z katedry w Gnieźnie,...

W środę 15 czerwca w Europejskim Centrum Spotkań w Mogilnie spotkali się przewodnicy wszystkich grup Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę. "Jest to ważny moment - powiedział kierownik pielgrzymki, ks. Krzysztof Woźniak - ponieważ po raz pierwszy jest to JEDNA pielgrzymka, w której wędrują grupy "kolorowe", czyli wyruszające wspólnie z katedry w Gnieźnie, i grupy "promieniste", wyruszające każda z własnej miejscowości i docierające na Jasną Górę samodzielnie". Istnieją więc już nie dwie pielgrzymki lecz jedynie dwa sposoby pielgrzymowania wewnątrz jednego organizmu, którym jest PPAG. Wszyscy pielgrzymi idą na Jasną Górę pod wspólnym hasłem "Idziemy oddać Mu pokłon", które wyrasta z treści XX Światowego Dnia Młodzieży w Kolonii i Roku Eucharystii. W realizacji programu pielgrzymki pomocą będą służyć materiały dla przewodników, przygotowane przez zespół, który tworzą: Monika Białkowska, Piotr Froelich, ks. Michał Hinz, ks. Jan Kwiatkowski, Karol Maciejewski, ks. Hubert Nowak i Mariusz Samul.
Kierownik PPAG, ks. Krzysztof Woźniak, wręczył wszystkim przewodnikom dekrety, w których ks. arcybiskup Henryk Muszyński powierza im prowadzenie poszczególnych grup w tegorocznej pielgrzymce. Ponadto ks. Jan Kwiatkowski i ks. Szymon Pawłowski zostali mianowani zastępcami kierownika pielgrzymki, a ks. Rafał Białek - koordynatorem grup "promienistych".
Pielgrzymka rozpocznie się w ostatnich dniach lipca (odpowiednio dla poszczególnych grup) - symbolicznym rozpoczęciem będzie Eucharystia w katedrze, w dniu 29 lipca wczesnym rankiem. Grupy "promieniste" wejdą na Jasną Górę 5 sierpnia późnym popołudniem, grupy "kolorowe" - idące wspólnie - 6 sierpnia do południa. Zwieńczeniem pielgrzymowania będzie Eucharystia na Szczycie, wspólna dla wszystkich grup, sprawowana w Święto Przemienienia Pańskiego przez księdza arcybiskupa.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki