Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę 2005 ''Idziemy oddać Mu pokłon''

W środę 15 czerwca w Europejskim Centrum Spotkań w Mogilnie spotkali się przewodnicy wszystkich grup Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę. "Jest to ważny moment - powiedział kierownik pielgrzymki, ks. Krzysztof Woźniak - ponieważ po raz pierwszy jest to JEDNA pielgrzymka, w której wędrują grupy "kolorowe", czyli wyruszające wspólnie z katedry w Gnieźnie,...
Czyta się kilka minut

W środę 15 czerwca w Europejskim Centrum Spotkań w Mogilnie spotkali się przewodnicy wszystkich grup Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę. "Jest to ważny moment - powiedział kierownik pielgrzymki, ks. Krzysztof Woźniak - ponieważ po raz pierwszy jest to JEDNA pielgrzymka, w której wędrują grupy "kolorowe", czyli wyruszające wspólnie z katedry w Gnieźnie, i grupy "promieniste", wyruszające każda z własnej miejscowości i docierające na Jasną Górę samodzielnie". Istnieją więc już nie dwie pielgrzymki lecz jedynie dwa sposoby pielgrzymowania wewnątrz jednego organizmu, którym jest PPAG. Wszyscy pielgrzymi idą na Jasną Górę pod wspólnym hasłem "Idziemy oddać Mu pokłon", które wyrasta z treści XX Światowego Dnia Młodzieży w Kolonii i Roku Eucharystii. W realizacji programu pielgrzymki pomocą będą służyć materiały dla przewodników, przygotowane przez zespół, który tworzą: Monika Białkowska, Piotr Froelich, ks. Michał Hinz, ks. Jan Kwiatkowski, Karol Maciejewski, ks. Hubert Nowak i Mariusz Samul.

Kierownik PPAG, ks. Krzysztof Woźniak, wręczył wszystkim przewodnikom dekrety, w których ks. arcybiskup Henryk Muszyński powierza im prowadzenie poszczególnych grup w tegorocznej pielgrzymce. Ponadto ks. Jan Kwiatkowski i ks. Szymon Pawłowski zostali mianowani zastępcami kierownika pielgrzymki, a ks. Rafał Białek - koordynatorem grup "promienistych".

Pielgrzymka rozpocznie się w ostatnich dniach lipca (odpowiednio dla poszczególnych grup) - symbolicznym rozpoczęciem będzie Eucharystia w katedrze, w dniu 29 lipca wczesnym rankiem. Grupy "promieniste" wejdą na Jasną Górę 5 sierpnia późnym popołudniem, grupy "kolorowe" - idące wspólnie - 6 sierpnia do południa. Zwieńczeniem pielgrzymowania będzie Eucharystia na Szczycie, wspólna dla wszystkich grup, sprawowana w Święto Przemienienia Pańskiego przez księdza arcybiskupa.

Cały artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją

Odblokuj ten tekst i czytaj cały „Przewodnik Katolicki”.

W subskrypcji otrzymujesz dostęp do:

- wszystkich wydań on-line papierowego „Przewodnika Katolickiego”;

- wszystkich wydań online dodatków i wydań specjalnych „Przewodnika Katolickiego”;

- wszystkich płatnych treści publikowanych na stronie „przewodnik-katolicki.pl”.

Subskrybuj, pogłębiaj perspektywę i inspiruj w rozmowach.

Subskrypcja roczna

pk-produkt

Wybierz dostęp na cały rok i korzystaj z pełni treści w najlepszej cenie — bez przerw i bez ograniczeń.

Co otrzymujesz w subskrypcji?

- Nieograniczony dostęp do wszystkich nowych wydań online oraz bogatego archiwum numerów

- Możliwość czytania aktualnych komentarzy i analiz jeszcze przed wydaniem papierowym

- Dostęp do pełnej zawartości tygodnika w wersji internetowej

- Ekskluzywne materiały publikowane wyłącznie online

- Wygodne korzystanie na telefonie, tablecie i komputerze — w domu, pracy i podróży

- Dodatkowo: e-wydanie każdego numeru w wygodnym formacie PDF

Najlepsza cena

Wybierając płatność roczną z góry, otrzymujesz 25% rabatu i oszczędzasz 66 zł względem rozliczenia miesięcznego.

- Standardowy koszt w skali roku (płatność miesięczna): 239 zł
- Cena po rabacie przy płatności z góry: 173 zł

↺ Subskrypcja odnawia się automatycznie — możesz zrezygnować w dowolnym momencie.

172,90 zł

Artykuł pochodzi z numeru 28/2005