Logo Przewdonik Katolicki

Każdy może zostać świętym

Marcin Jarzembowski
Fot.

Uroczysta Eucharystia rozpoczęła 19 czerwca odpust w bydgoskiej parafii pw. bł. Michała Kozala i Towarzyszy Diecezjalnych w Męczeństwie. Po wspólnej modlitwie zorganizowano festyn na placu, gdzie stanie nowa świątynia ku czci patrona miejscowej wspólnoty oraz diecezji bydgoskiej. Kościół powstanie na planie krzyża. Będzie trójnawowy, a jego powierzchnia wyniesie około 400 metrów kwadratowych. Przygotowania...

Uroczysta Eucharystia rozpoczęła 19 czerwca odpust w bydgoskiej parafii pw. bł. Michała Kozala i Towarzyszy Diecezjalnych w Męczeństwie. Po wspólnej modlitwie zorganizowano festyn na placu, gdzie stanie nowa świątynia ku czci patrona miejscowej wspólnoty oraz diecezji bydgoskiej. Kościół powstanie na planie krzyża. Będzie trójnawowy, a jego powierzchnia wyniesie około 400 metrów kwadratowych.


Przygotowania duchowe do spotkania na placu trwały od 12 do 14 czerwca. Mszy Świętej przewodniczył wikariusz generalny, ks. prałat dr Bronisław Kaczmarek. - Przychodzimy tutaj, aby uświadomić sobie, że przed nami szli ludzie, którzy wierność Panu Bogu traktowali jako największe zadanie swojego życia - mówił celebrans. Ksiądz Kaczmarek zachęcał wiernych, by "nieustanne wsłuchiwanie się w głos męczennika i wpatrywanie się w jego życie pomogło nam przetrwać w tych trudnych czasach. Abyśmy tak jak on mogli godnie i wiernie przeżyć naszą codzienność". Wikariusz generalny ukazał także drogę błogosławionego biskupa, który żył na bydgoskiej ziemi. Zaznaczył, że każdy z nas powinien dążyć do świętości. - Często wydaje się nam, że święci są ludźmi żyjącymi daleko od nas oraz że świętość jest zadaniem nie na miarę naszego życia. Jednak trzeba uwierzyć, że każdy z nas może być święty - niezależnie od rzeczywistości, w której żyjemy, i niezależnie od trudów, które musimy ponosić - mówił. Mszę Świętą zakończyło nabożeństwo, podczas którego modlono się litanią do biskupa Michała Kozala.
Po modlitwie przyszedł czas na wspólną zabawę. Głównym punktem festynu był mecz pomiędzy drużyną proboszcza a drużyną wikariusza. Przygotowano również szereg atrakcji dla dzieci oraz rodziców. Nagrodą główną był wyjazd dla jednej osoby na pielgrzymkę do Rzymu. - Zaangażowanie parafian widać na każdym kroku. Spotkanie ma również na celu coraz większą integrację - przyznał proboszcz parafii, ks. Tadeusz Putz. Dla wszystkich chętnych przygotowano grochówkę i domowe ciasto.
Bydgoską parafię pod wezwaniem bł. Michała Kozala i Towarzyszy Diecezjalnych w Męczeństwie erygował 1 stycznia 1995 roku ks. abp Henryk Muszyński.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki