Logo Przewdonik Katolicki

Zamach w Dniu Rosji

Łukasz Kaźmierczak
Fot.

42 osoby zostały ranne w zamachu bombowym na pociąg pasażerski relacji Grozny-Moskwa. Pociąg, którym podróżowało 350 pasażerów, wykoleił się w pobliżu miejscowości Uzonowo, 153km na południe od stolicy Rosji. Według Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB), ładunek wybuchowy ukryty został w nasypie kolejowym. W miejscu eksplozji powstał lej o średnicy 1 metra i głębokości...

42 osoby zostały ranne w zamachu bombowym na pociąg pasażerski relacji Grozny-Moskwa. Pociąg, którym podróżowało 350 pasażerów, wykoleił się w pobliżu miejscowości Uzonowo, 153km na południe od stolicy Rosji.
Według Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB), ładunek wybuchowy ukryty został w nasypie kolejowym. W miejscu eksplozji powstał lej o średnicy 1 metra i głębokości 0,5 metra, a fragmenty toru znaleziono ok. 200 metrów od miejsca eksplozji.
Na razie nie wiadomo, kto dokonał zamachu na pociąg. Doszło do niego w dniu rosyjskiego święta narodowego - Dniu Rosji. Wszystko wskazuje, że dokonali tego czeczeńscy separatyści, którzy w przeszłości wielokrotnie dokonywali zamachów w czasie rosyjskich świąt. Tak było w maju 2004 roku, kiedy wskutek wysadzenia w powietrze nasypu, wykoleił się pociąg pasażerski Moskwa-Władykaukaz. Wtedy jednak nikt nie ucierpiał.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki