Logo Przewdonik Katolicki

Srebrny jubileusz biskupa witebskiego

ks. Janusz Gręźlikowski
Fot.

We wtorek 31 maja br., w kościele parafialnym św. Mikołaja Biskupa i Dobrego Pasterza w Ślesinie obchodzono jubileusz 25-lecia kapłaństwa bp. Władysława Blina - ordynariusza diecezji witebskiej na Białorusi. Ślesin jest parafią rodzinną księdza biskupa, tu się wychowywał, tutaj dojrzewał do kapłaństwa. Tutaj też mieszka jego mama i rodzeństwo. Obok licznie zgromadzonych na uroczystości...

We wtorek 31 maja br., w kościele parafialnym św. Mikołaja Biskupa i Dobrego Pasterza w Ślesinie obchodzono jubileusz 25-lecia kapłaństwa bp. Władysława Blina - ordynariusza diecezji witebskiej na Białorusi. Ślesin jest parafią rodzinną księdza biskupa, tu się wychowywał, tutaj dojrzewał do kapłaństwa. Tutaj też mieszka jego mama i rodzeństwo.


Obok licznie zgromadzonych na uroczystości wiernych z parafii Ślesin - ziomków bp. Blina, przybyli: abp metropolita gnieźnieński Henryk Muszyński, abp metropolita wrocławski Marian Gołębiewski, który w latach 60. ubiegłego wieku był wikariuszem parafii Ślesin, biskup włocławski Wiesław Mering, biskup senior Czesław Lewandowski oraz koledzy ze studiów seminaryjnych jubilata.
Uroczystość w kościele poprzedziło odsłonięcie i poświęcenie umieszczonego obok kościoła parafialnego obelisku, upamiętniającego pobyt Ojca Świętego Jana Pawła II na ziemi ślesińskiej. Poświęcenia dokonał metropolita gnieźnieński. Następnie rozpoczęła się Msza św., podczas której homilię wygłosił abp Marian Gołębiewski.
Na zakończenie życzenia księdzu biskupowi złożyli: abp Henryk Muszyński, bp Wiesław Mering i ks. Leszek Rybka - proboszcz parafii Ślesin. Wyrazy szacunku, wdzięczności oraz najlepsze życzenia złożyli także przedstawiciele władz miasta i gminy oraz parafii. Dziękowano jubilatowi za jego pracę, ofiarny trud i świadectwo życia kapłańskiego. Życzono wiele zdrowia i sił oraz Bożego błogosławieństwa, aby dzieło tworzenia nowych struktur diecezji witebskiej i kurii biskupiej, trud budowy nowych świątyń i dzieło pracy pasterskiej i ewangelizacyjnej na Wschodzie wydawało obfite owoce. Ksiądz biskup Władysław Blin podziękował zgromadzonym za obecność, wspólnotę modlitwy i życzenia, po czym z synowską miłością wręczył swojej mamie bukiet z dwudziestu pięciu czerwonych róż.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki