Logo Przewdonik Katolicki

Norbertańskie Dni Młodych

Marcin Makohoński
Fot.

W dniach od 10 do 11 czerwca br. odbywały się w Strzelnie Norbertańskie Dni Młodych. Tegorocznym spotkaniom towarzyszyło hasło: "Przybyliśmy oddać mu pokłon". Święto Młodych w Strzelnie rozpoczęło się w piątkowy wieczór (10 czerwca br.) na Rynku miejskim. Przybyła z różnych zakątków archidiecezji gnieźnieńskiej młodzież uczestniczyła w koncercie zespołu "Piąta Pieczęć",...

W dniach od 10 do 11 czerwca br. odbywały się w Strzelnie Norbertańskie Dni Młodych. Tegorocznym spotkaniom towarzyszyło hasło: "Przybyliśmy oddać mu pokłon".


Święto Młodych w Strzelnie rozpoczęło się w piątkowy wieczór (10 czerwca br.) na Rynku miejskim. Przybyła z różnych zakątków archidiecezji gnieźnieńskiej młodzież uczestniczyła w koncercie zespołu "Piąta Pieczęć", a następnie przeszła w radosnym marszu ewangelizacyjnym na plac parafialny. Pochód pielgrzymów zatrzymał się przy trzech kolejnych stacjach rozważań, które młodzież nazwała stacjami "piękna", "świętych" i "milczenia". Po przybyciu pod mury kościoła pw. św. Prokopa młodzi wraz z mieszkańcami strzeleńskiej parafii uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu, który został wystawiony w niewielkim oknie romańskiej rotundy. Wyjątkową oprawę modlitwie adoracyjnej nadały tzw. tańce uwielbienia, czyli krótkie scenki taneczne zaprezentowane przez młodzież.
Na sobotnią część Spotkania Młodych złożyły się: wspólna Eucharystia, jarmark norbertański, a także zwiedzanie zabytków. Radosnym ukoronowaniem święta młodych były wieczorne koncerty zespołów "Po stronie nadziei" i "Anastasis". O godzinie 21.37 przy blasku świec i pochodni oddano hołd Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki