Logo Przewdonik Katolicki

Norbertańskie spotkanie

Marcin Makohoński
Fot.

Już po raz drugi odbyły się w Strzelnie Norbertańskie Dni Młodych. To dwudniowe święto zgromadziło na wspólnej modlitwie i zabawie młodych ludzi, którzy na co dzień uczą się i mieszkają w Strzelnie oraz w okolicznych miejscowościach. W program dwudniowych obchodów Norbertańskich Dni Młodych, zorganizowanych w dniach 9-10 czerwca, wpisała się między innymi: barwna procesja, która...

Już po raz drugi odbyły się w Strzelnie Norbertańskie Dni Młodych. To dwudniowe święto zgromadziło na wspólnej modlitwie i zabawie młodych ludzi, którzy na co dzień uczą się i mieszkają w Strzelnie oraz w okolicznych miejscowościach. W program dwudniowych obchodów Norbertańskich Dni Młodych, zorganizowanych w dniach 9-10 czerwca, wpisała się między innymi: barwna procesja, która przeszła ulicami miasta, wspólna modlitwa u stóp rotundy św. Prokopa, Jarmark Norbertański, zawody strzeleckie oraz koncerty zespołów „Pinokio Brothers” i „Stróże Poranka”.

Organizatorem Norbertańskich Dni Młodych jest parafia pw. Św. Trójcy w Strzelnie i aktywnie działające przy niej duszpasterstwo młodzieży. Tegoroczne spotkanie okazało się prawdziwym świętem ludzi młodych. Szczególnie widoczne było to podczas piątkowej procesji norbertańskiej, która przeszła ulicami miasta z rynku na plac parafialny. Nie zabrakło kolorowych strojów, przebrań, a nade wszystko głośnych i radosnych śpiewów. Zamierzeniem organizatorów było bowiem, aby każdy, nawet najdrobniejszy punkt programu spotkania nasycony był młodzieńczą energią i spontanicznością.

Zdaniem uczestników Dni Norbertańskich, wszelkie inicjatywy, które łączą i integrują młodzież na wspólnej modlitwie i zabawie, są dzisiaj bardzo potrzebne. Pokazują bowiem, że Kościół nie musi kojarzyć się wyłącznie z ciszą, skupieniem i kontemplacją. Wiara to przede wszystkim radość, chórem tłumaczyli młodzi. Kolejne spotkanie młodzieży, pod hasłem „Benedyktyńskie Dni Młodych”, odbędzie się na początku lipca w Mogilnie.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki