Logo Przewdonik Katolicki

Podążając szlakiem Pani z Wyspy

Marcin Makohoński
Fot.

Już po raz dwunasty wierni z parafii pw. św. Katarzyny w Węglewie (dekanat Pobiedziska) oraz pątnicy przybyli z różnych stron archidiecezji gnieźnieńskiej wzięli udział w jednodniowej pieszej pielgrzymce na Ostrów Lednicki. W sobotę 28 maja br. dziękowali oni Pani z Wyspy za "matczyną opiekę i przemożne orędownictwo". Mieszkańcy parafii pw. św. Katarzyny w Węglewie z pokolenia...

Już po raz dwunasty wierni z parafii pw. św. Katarzyny w Węglewie (dekanat Pobiedziska) oraz pątnicy przybyli z różnych stron archidiecezji gnieźnieńskiej wzięli udział w jednodniowej pieszej pielgrzymce na Ostrów Lednicki. W sobotę 28 maja br. dziękowali oni Pani z Wyspy za "matczyną opiekę i przemożne orędownictwo".


Mieszkańcy parafii pw. św. Katarzyny w Węglewie z pokolenia na pokolenie przekazują sobie historię, według której obraz Matki Bożej - Pani z Wyspy, czczony w ich parafii, przybył tam z prastarej piastowskiej wyspy na Ostrowie Lednickim - mówi ks. radca Władysław Sobański, proboszcz węglewskiej parafii. - Aby podkreślić to wydarzenie, trzynaście lat temu podjęliśmy inicjatywę, że każdego roku, w podzięce za liczne łaski, będziemy pielgrzymować do kaplicy grodowej Mieszka I na Ostrowie Lednickim.
28 maja br. po raz dwunasty wyruszyła spod kościoła w Węglewie piesza pielgrzymka. W tym roku pątnikom towarzyszyło hasło: "Eucharystia znakiem nadziei". Po dotarciu do brzegów Jeziora Lednickiego pielgrzymi przeprawili się promem na wyspę, aby w otoczeniu dawnych murów Mieszkowej świątyni uczestniczyć we Mszy św. sprawowanej ku czci NMP Wspomożycielki Piastowskiej Ziemi. Eucharystii przewodniczył ks. kan. Jan Małeta, kustosz sanktuarium Niepokalanego Poczęcia NMP w Stęszewie. Po zwiedzeniu Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy oraz skansenu w Dziekanowicach, pielgrzymi powrócili do Węglewa. Uroczysty dzień zakończył Apel Jasnogórski.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki