Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Barbara Sawic
Fot.

W poniedziałki, od 16 maja do 20 czerwca, o godz. 19 we włocławskiej bazylice katedralnej rozpoczynać się będą recitale w ramach XVI Katedralnych Koncertów Organowych. Wystąpią: 16 maja - Ewa Polska (Bydgoszcz); 23 maja - Jarosław Ciecierski (Olsztyn); 30 maja - Tomasz Glanc (Niemcy); 6 czerwca - Andrzej Chorosiński (Warszawa); 13 czerwca - Waldemar Gawiejnowicz (Poznań); 20 czerwca...

W poniedziałki, od 16 maja do 20 czerwca, o godz. 19 we włocławskiej bazylice katedralnej rozpoczynać się będą recitale w ramach XVI Katedralnych Koncertów Organowych. Wystąpią:
16 maja - Ewa Polska (Bydgoszcz);
23 maja - Jarosław Ciecierski (Olsztyn);
30 maja - Tomasz Glanc (Niemcy);
6 czerwca - Andrzej Chorosiński (Warszawa);
13 czerwca - Waldemar Gawiejnowicz (Poznań);
20 czerwca - Płocka Kapela Katedralna i Adam Klarecki - organy (Włocławek).
Na koncerty zapraszają organizatorzy: parafia katedralna pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Urząd Miejski we Włocławku. Wstęp wolny.

Od 25 czerwca do 3 lipca br. trwać będzie pielgrzymka do Italii, organizowana przez Zespół Szkół Katolickich i parafię św. Urszuli w Sieradzu. Są jeszcze wolne miejsca. W programie przewidziane jest spotkanie na Anioł Pański z Ojcem Świętym Benedyktem XVI; przewidziany jest także udział w audiencji generalnej i pobyt na Monte Cassino. Pielgrzymi zwiedzą wiele włoskich miast, m.in. Rzym, Orvietto, Asyż, Loreto, Ravennę, Padwę, Wenecję. Codziennie odprawiona będzie Msza św. Cena - 300 euro i 400 zł obejmuje: przejazd autokarem o wysokim standardzie, noclegi, śniadania, obiadokolacje, opłaty za opiekę pilota, ubezpieczenie, przewodników, przejazd komunikacją miejską w Rzymie, rejs w Wenecji, bilety wstępów do obiektów sakralnych i muzealnych. Zgłoszenia: tel. szkoła (043) 827 48 21; plebania (043) 822 46 15; s. Janina Sabat: jansab@go2.pl; (043) 822 57 24.

Opracowała

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki