Logo Przewdonik Katolicki

30 lat Bożej wspólnoty

Błażej Tobolski
Fot.

Parafia Najświętszej Bogarodzicy Maryi w Poznaniu w dniach od 30 kwietnia do 3 maja br. obchodziła jubileusz działalności duszpasterskiej. W roku 1975 ówcześni mieszkańcy Żegrza zbudowali kaplicę, którą zastąpił w roku 1991 kościół - dom modlitwy parafian mieszkających na terenie osiedli Stare Żegrze, Polan i Oświecenia. Najważniejsze wydarzenia z 30-letniej historii parafii...

Parafia Najświętszej Bogarodzicy Maryi w Poznaniu w dniach od 30 kwietnia do 3 maja br. obchodziła jubileusz działalności duszpasterskiej.W roku 1975 ówcześni mieszkańcy Żegrza zbudowali kaplicę, którą zastąpił w roku 1991 kościół - dom modlitwy parafian mieszkających na terenie osiedli Stare Żegrze, Polan i Oświecenia. Najważniejsze wydarzenia z 30-letniej historii parafii oraz działalność społeczno-duszpasterską, podejmowaną przez świeckich i kapłanów, dokumentuje specjalny numer gazetki parafialnej "Uśmiech Żegrza".
Parafia to nie tylko miejsce modlitwy i formacji, choć to przede wszystkim. Jest to jednak także miejsce zabawy i wspólnego spędzania wolnego czasu. Dlatego też, aby jeszcze bardziej zintegrować mieszkańców osiedli, w sobotę, 30 kwietnia, zorganizowano wspólnie z Radą i Zarządem Osiedla Samorządowego Żegrze jubileuszowy festyn parafialny.
Okazję do refleksji nad minionym okresem stanowiły rekolekcje parafialne "Uczyńcie wszystko, cokolwiek powie wam mój Syn", które odbyły się w dniach 1-3 maja. Zakończyła je Msza św. w intencji parafian, którą koncelebrował, razem z obecnym proboszczem parafii ks. Henrykiem Szymczakiem, również jej pierwszy duszpasterz ks. Aleksander Rawecki. Bezpośrednio po Mszy św. zgromadzeni wysłuchali koncertu organowego. Uroczystości zakończył wieczorny koncert światowej sławy zespołu Affabre Concinui.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki