Logo Przewdonik Katolicki

Z pasterską posługą w Grzegorzewie

Stanisław Michałowski
Fot.

W piątek, 11 marca br., w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Grzegorzewie przebywał z wizytacją kanoniczną biskup włocławski Wiesław Mering. Pasterz diecezji przewodniczył koncelebrowanej Mszy św., podczas której wygłosił homilię i poświęcił odnowione zabytkowe elementy wystroju świątyni. W liturgii uczestniczyli liczni parafianie, a wśród nich członkowie miejscowych...

W piątek, 11 marca br., w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Grzegorzewie przebywał z wizytacją kanoniczną biskup włocławski Wiesław Mering. Pasterz diecezji przewodniczył koncelebrowanej Mszy św., podczas której wygłosił homilię i poświęcił odnowione zabytkowe elementy wystroju świątyni.


W liturgii uczestniczyli liczni parafianie, a wśród nich członkowie miejscowych władz: wójt gminy Bożena Dominiak, wicestarosta Tomasz Nuszkiewicz i przewodniczący Rady Gminy Stanisław Pyka. Obecne były poczty sztandarowe jednostek OSP.
Dostojnego gościa powitali uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego w Grzegorzewie, następnie przedstawiciel Rady Parafialnej Stanisław Zając, a po nim - proboszcz parafii, ks. kan. Michał Pietrzak. Przedstawiciel Rady Parafialnej zdał sprawozdanie z zakresu i przebiegu prac remontowych w kościele, zainicjowanych przez ks. Eugeniusza Strzecha, proboszcza parafii w latach 1999-2003. Ksiądz kan. Michał Pietrzak, który jest proboszczem w Grzegorzewie od 30 sierpnia 2003 r., kontynuował dzieło poprzednika. Remont zakończono 28 lutego br.
Na prośbę księdza proboszcza bp Wiesław Mering dokonał poświęcenia wspaniale odrestaurowanych zabytków: późnogotyckiej chrzcielnicy, barokowego krucyfiksu, XVIII-wiecznej ambony i organów. Serdeczne podziękowania od swego proboszcza otrzymali ofiarodawcy i dobrodzieje, dzięki którym można było urzeczywistnić zamierzone prace remontowe i renowacyjne.
W skupieniu wysłuchano homilii: słowa księdza biskupa niosły ludziom umocnienie w wierności Chrystusowi, Ewangelii i Kościołowi. Raz jeszcze przypomniana została prawda, że parafia jest wspólnotą, w której obecny jest sam Bóg. Wielu wiernych przystąpiło do stołu Pańskiego. Na zakończenie Mszy św. bp Wiesław Mering udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki