Logo Przewdonik Katolicki

Wróć, synu,wróć z daleka...

s. Janina Sabat USJK
Fot.

Kto wie, może właśnie najmłodsi najlepiej rozumieją, że rekolekcje wielkopostne są czasem nawróceń, powrotów, czasem łaski i miłosierdzia, czasem Bożego pokoju w duszy człowieka. Dzieci są otwarte na Słowo Pana, na Jego przebaczenie. Podczas rekolekcji wielkopostnych w parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Sieradzu dzieci modliły się za tych parafian, którym najtrudniej przychodzi...

Kto wie, może właśnie najmłodsi najlepiej rozumieją, że rekolekcje wielkopostne są czasem nawróceń, powrotów, czasem łaski i miłosierdzia, czasem Bożego pokoju w duszy człowieka. Dzieci są otwarte na Słowo Pana, na Jego przebaczenie.
Podczas rekolekcji wielkopostnych w parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Sieradzu dzieci modliły się za tych parafian, którym najtrudniej przychodzi odnaleźć drogę do konfesjonału, do pojednania z Bogiem i bliźnimi. Ojciec rekolekcjonista, wikariusz biskupi ks. Tadeusz Lewandowski, ukazywał im, jak wielką łaską jest Boże miłosierdzie, nieustanne oczekiwanie Ojca na powrót syna marnotrawnego.
Rekolekcjonista obrazowo wyjaśniał najmłodszym, czym jest żal za grzechy, rachunek sumienia, spowiedź, pokuta. Zadośćuczynienie określił jako otwarcie się na miłosierdzie Boga, które zabliźnia wszystkie rany ludzkiego serca.
Dzieci otoczyły serdeczną modlitwą Ojca Świętego Jana Pawła II, prosząc o jego szybki powrót do zdrowia, o łaski potrzebne na czas cierpienia, o ciepło ludzkich gestów i modlitewną bliskość ludzi całego świata.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki