Logo Przewdonik Katolicki

Płomyk z Ziemi Świętej

Marcin Jarzembowski
Fot.

Betlejemskie Światło Pokoju, niesione przez skautów i harcerzy w sztafecie przez całą Europę, jak co roku przybyło do Bydgoszczy. Ogień rozniesiono do wielu zakątków diecezji bydgoskiej. Z tej okazji uroczystej Mszy Świętej w kościele garnizonowym przewodniczył 15 grudnia ks. bp Jan Tyrawa. We wspólnej modlitwie w intencji pokoju na świecie uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich,...

Betlejemskie Światło Pokoju, niesione przez skautów i harcerzy w sztafecie przez całą Europę, jak co roku przybyło do Bydgoszczy. Ogień rozniesiono do wielu zakątków diecezji bydgoskiej. Z tej okazji uroczystej Mszy Świętej w kościele garnizonowym przewodniczył 15 grudnia ks. bp Jan Tyrawa.We wspólnej modlitwie w intencji pokoju na świecie uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich, miejskich, wojska, policji oraz członkowie Kujawsko-Pomorskiej Chorągwi ZHP. - To jest pewna idea, która ma zaznaczyć naszą więź ze wszystkimi wierzącymi. Musimy sobie uświadamiać, że to światło rozchodzi się po całym świecie. Z nim wiąże się także pewne zobowiązanie, że Betlejem jest dla nas źródłem wartości i tym, od czego powinniśmy rozpocząć nasze myślenie o życiu i o naszym stosunku do drugiego człowieka - podkreślił ks. bp Jan Tyrawa.
Betlejemskie Światło Pokoju zostało uroczyście przekazane podczas procesji z darami. - Na samym początku była to dla nas wielka przygoda. Obecnie jest to służba. Niesiemy bliźnim to, co jest dla nich bardzo ważne. Dzielimy się tym światłem, ale wciąż mamy go tyle samo - przyznał hm. Ryszard Ulatowski, zastępca komendantki Kujawsko-Pomorskiej Chorągwi ZHP.
Jak każdego roku wierni spotkali się w kościele garnizonowym - miejscu, w którym żołnierze modlą się o pokój na świecie. - Za każdym zewnętrznym gestem powinna iść głębia czynów. To w naszych sercach i rodzinach ma się narodzić Chrystusowy pokój - przyznał ks. płk Józef Kubalewski, proboszcz parafii garnizonowej w Bydgoszczy.
Betlejemskie Światło Pokoju przyjechało do Polski już po raz 14. Ogień pochodzi z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem. Harcerze odwiedzili biskupa bydgoskiego, rodziny, szkoły, szpitale, kościoły, urzędy, instytucje i media.

Tekst i zdjęcie:

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki