Logo Przewdonik Katolicki

Spotkanie rodziny misyjnej

Marcin Makohoński
Fot.

W sobotę, 11 grudnia ub.r., odbyło się dwunaste spotkanie rodziców i krewnych misjonarzy pochodzących z archidiecezji gnieźnieńskiej. Na zaproszenie ks. abp. Henryka Muszyńskiego, który obecny był na spotkaniu wraz z ks. bp. Bogdanem Wojtusiem oraz ks. bp. Wojciechem Polakiem, przybyło 50 osób. W spotkaniu uczestniczyli także misjonarze: ks. Eugeniusz Bednarek, który pracował 15 lat...

W sobotę, 11 grudnia ub.r., odbyło się dwunaste spotkanie rodziców i krewnych misjonarzy pochodzących z archidiecezji gnieźnieńskiej. Na zaproszenie ks. abp. Henryka Muszyńskiego, który obecny był na spotkaniu wraz z ks. bp. Bogdanem Wojtusiem oraz ks. bp. Wojciechem Polakiem, przybyło 50 osób.W spotkaniu uczestniczyli także misjonarze: ks. Eugeniusz Bednarek, który pracował 15 lat w Kamerunie, ks. Andrzej Graczyk z Gruzji oraz Ałła i Przemysław Grzechowiakowie pracujący w Czadzie. Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą różańcową w intencji misjonarzy oraz ich rodzin. Szczególną wymowę miał udział przybyłych we Mszy św., która stała się wyrazem duchowej wspólnoty ze wszystkimi pracującymi na misjach. Homilię wygłosił ks. Eugeniusz Bednarek. - W naszym dorocznym spotkaniu nie możemy zapomnieć o pionierach misji, którzy już odeszli do Pana: ks. Zbigniewie Hanelcie, ks. Wacławie Maciosze, ks. Andrzeju Grzeli, ks. kan. Stefanie Fiutaku oraz o rodzicach i rodzeństwie - powiedział. - W imieniu własnym i wszystkich misjonarzy serdecznie dziękuję za wsparcie materialne i modlitwę. Nigdy nie czułem się samotny w czasie urlopu, zawsze doświadczałem ciepła wyciągniętej dłoni w postaci konkretnej pomocy.
Po Mszy św. wszyscy obecni podzielili się opłatkiem. Życzenia ks. abp. Henrykowi Muszyńskiemu w imieniu zebranych złożył Przemysław Grzechowiak, który podziękował za troskę okazywaną misjonarzom i ich rodzinom. Życzył także, aby w Gnieźnie nie brakowało powołań kapłańskich oraz misyjnych.
W czasie uroczystego obiadu ks. arcybiskup złożył życzenia z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. - Bóg zapłać Wam za to, że tu jesteście - powiedział. - Wasza obecność jest znakiem Kościoła misyjnego, który nie ma granic. Wasi synowie są nadzieją dla naszej archidiecezji. Życzę wszystkim, aby Eucharystia była dla nas mocą, światłem i siłą. Aby tego światła było w naszym życiu i na świecie jak najwięcej.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki