Logo Przewdonik Katolicki

Przyszłość

ks. prof. Jan Kanty Pytel
Fot.

W minionym tygodniu sporo można było usłyszeć o Radiu Maryja, a tym samym o mediach katolickich. Pojawiło się wiele pytań i wątpliwości. Naciski społeczne są na tyle duże, że dyskusja nadal trwa. Jest rzeczą oczywistą, że nie da się udzielić jednoznacznych odpowiedzi, jak i nie można podjąć jednoznacznych działań, dopóki nie rozezna się sprawy. Słyszeliśmy, że zarówno odpowiednie...

W minionym tygodniu sporo można było usłyszeć o Radiu Maryja, a tym samym o mediach katolickich. Pojawiło się wiele pytań i wątpliwości. Naciski społeczne są na tyle duże, że dyskusja nadal trwa. Jest rzeczą oczywistą, że nie da się udzielić jednoznacznych odpowiedzi, jak i nie można podjąć jednoznacznych działań, dopóki nie rozezna się sprawy. Słyszeliśmy, że zarówno odpowiednie osoby w Kościele, jak i odpowiednie urzędy państwowe przyjrzą się temu tematowi.

Kościół podlega jednak także czasowi, a ten wyznacza kolejny rozpoczęty nowy rok liturgiczny i czas Adwentu. Jest to na tyle ważny moment, iż nie można ulegać nadmiernym emocjom, zapominając o sprawach istotnych.

Nowy rok liturgiczny to także nowy program duszpasterski. W nawiązaniu do papieskiego listu na trzecie tysiąclecie Novo millennio ineunte, będzie przebiegał pod hasłem: "Umiłować Chrystusa". W tym programie musi znaleźć się realizacja modlitwy, kontemplacji, właściwego rozumienia miłości i Bożego miłosierdzia.

Adwent jest niezwykłym czasem przygotowania na przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia. Może martwić fakt, że za wszelką cenę chce nam się go odebrać. Tuż po uroczystości Wszystkich Świętych pojawiły się dekoracje i wystawy świąteczne, tu i ówdzie dało się słyszeć kolędy, a tygodniki prześcigają się w dokładaniu przeróżnych dodatków świątecznych. Strach pomyśleć, jak będzie wyglądać cała ta kampania na dwa tygodnie przed.

Tymczasem chodzi przecież o pewną formację naszego życia religijnego. To jest właśnie ten moment, o którym przypominał Ojciec Święty na początku Adwentu, kiedy człowiek winien zrozumieć, że "Chrystus jest nadzieją ludzkości i prawdziwym sensem naszej teraźniejszości, albowiem jest naszą pewną przyszłością".

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki