Czytanie na dziś:
Polacy okazali się bardzo gościnni – wiele rodzin zgłosiło się, by przyjąć pod swój dach syryjskich chrześcijan. Uchodźcy nie liczą jednak na specjalne warunki. Chcą normalnie żyć.
Rozmowa z Elżbietą Ruman.
Polki z roku na rok rodzą coraz mniej dzieci – na statystyczną kobietę przypada 1,3 dziecka. I żadna kontrowersyjna kampania tego nie zmieni.
Ostatnie wybory prezydenckie pokazały, że telewizja publiczna przegrywa nie tylko pod kątem opiniotwórczości, ale również obiektywności. Czy więc jest nam nadal potrzebna w obecnym kształcie?
Trzysta chrześcijańskich rodzin musi uciekać z Syrii. Polska mogłaby je przyjąć. Wszystko jest już przygotowane – fundusze, mieszkania, praca. Brakuje tylko politycznej woli.
Zarzuty, że Kościół miesza się do polityki, powracają jak bumerang. Podobnie jak propozycje, by uciszyć biskupów, ograniczając im możliwość zabierania głosu w publicznej debacie.
Czterech na pięciu Polaków uważa, że katolik (w tym także polityk) ma prawo manifestować swoje poglądy. W takim razie dlaczego podejmując konkretne działania, spotyka się z nietolerancją?
Rozmowa z s. Gabrielą Janikulą o tym, jak Włosi przeżywają czas izolacji, tęsknocie za Eucharystią i doświadczeniu Paschy
Z Kingą Błaszczyk współorganizatorką wraz z Pauliną Stepków, akcji "Nie bądź sknera kup pampera" rozmawia Marta Brzezińśka-Waleszczyk
-15%
-67%
-64%
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki