Kaplica adoracji
Zaproszenie na środę 22 października, czyli w dniu liturgicznego wspomnienia świętego papieża Polaka zostało skierowane zarówno do świeckich, jak i duchownych. Ci drudzy mają się spotkać na kapłańskiej pielgrzymce w sanktuarium św. Jana Pawła II już o godz. 14.30. „Wspólna kapłańska modlitwa – napisał kard. Stanisław Dziwisz – będzie miała szczególny charakter, także dlatego, że Centrum Świętego Papieża rośnie i rozwija się również dzięki ofiarności kapłanów i wspólnot parafialnych archidiecezji krakowskiej. […] Najbardziej czytelnym wyrazem tej ofiarności jest ufundowana przez kapłanów kaplica Najświętszego Sakramentu”. I w tej właśnie kaplicy, od modlitwy adoracyjnej, księża rozpoczną swoje pielgrzymowanie.
Procesja światła
Po odmówieniu Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 duchowni wysłuchają konferencji pt. „Nasze dziękczynienie za św. Jana Pawła II”, którą wygłosi ks. prof. Edward Staniek. Z wiernymi przybywającymi na odpust biskup diecezji i krakowskie prezbiterium spotkają się na wspólnej Eucharystii o godz. 17.00. Następnie zaplanowana jest uroczysta procesja z relikwiami krwi św. Jana Pawła II, podczas której zostaną odmówione tajemnice światła Różańca św.
Kolejny Wielki
Papieże Mikołaj I, Grzegorz I, Leon otrzymali od potomnych przydomek „Wielki”. Czy i kiedy dołączy do nich Jan Paweł II? Prawdopodobnie jako pierwszy użył wobec naszego papieża oficjalnie tego określenia ówczesny przewodniczący Papieskiej Rady ds. Kultury kard. Paul Poupard. Było to w 1988 r. na zakończenie obchodów 20-lecie pontyfikatu. Obecnie coraz częściej niniejszy przydomek wypowiadają kapłani, np. podczas sprawowania Mszy św. oraz świeccy w potocznych rozmowach. Wszyscy intuicyjnie wyczuwają, że tak właśnie trzeba mówić.
Szczegóły nt. uroczystości odpustowych w sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach przy ul. Totus Tuus 32 oraz inne przydatne informacje na WWW.sanktuariumjp2.pl