Logo Przewdonik Katolicki

Pracowite wakacje

O. Marcin Wrzos OMI
Fot.

Coraz więcej ludzi mówi o tym, że są chrześcijanami i katolikami. Zaczynają docierać do miejsc, w których Kościół nie zawsze sobie radził z ewangelizacją. Ludzi w Kościele jest mniej, ale są w nim bardziej. I nie boją się o tym mówić.

 

Różnie bywają przygotowani, a czasem brak przygotowania nadrabiają entuzjazmem. Dokształcają się na specjalnych kursach, a często ich wiedza czy kreatywność w ewangelizacji zawstydzają „rasowych” duszpasterzy.

 

Wyjdźcie na ulice

Do nowej ewangelizacji, wyjścia na ulice i szukania wiernych, zachęcał papież Franciszek biskupów i księży na zamkniętym spotkaniu podczas Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro, w zeszłym roku. „Mamy wychowywać ich do misji, do wychodzenia, do wyruszania w drogę, do bycia callejeros de la fe [włóczęgami wiary]. Tak Jezus postępował ze swoimi uczniami: nie trzymał ich przy sobie, jak kwoka pisklęta, ale ich posyłał! Nie możemy pozostawać zamknięci w parafii, w naszych wspólnotach, w naszej instytucji parafialnej czy instytucji diecezjalnej, kiedy tak wiele osób czeka na Ewangelię! Wyjść z posłaniem. Nie wystarczy po prostu otwarcie drzwi, aby przyjąć, ale trzeba wyjść przez te drzwi, aby szukać i spotykać! Zachęcajmy młodych do wyjścia. Oczywiście będą robić głupstwa. Nie bójmy się. Apostołowie robili je przed nami. Zachęcajmy do wyjścia. Myślmy zdecydowanie o duszpasterstwie, poczynając od peryferii, poczynając od tych, którzy są najdalej, od tych, którzy zwykle nie przychodzą do parafii. Oni są zaproszonymi VIP-ami. Trzeba iść i szukać ich na skrzyżowaniach ulic”.

 

Pełne teksty artykułów „Przewodnika Katolickiego” w Internecie ukazują się po 10 dniach od daty wydania drukiem.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki