Logo Przewdonik Katolicki

Mobilizacja krakowskich rodziców

Ks. Piotr Gąsior
Fot.

Rodzice sprzeciwiają się planom demoralizacji dzieci i młodzieży. Szukają wolontariuszy, którzy we wszystkich parafiach wygłoszą na ten temat prelekcje.

Pomysł zrodził się wśród rodziców we Wrocławiu. Jak dotąd zdołali oni przeprowadzić ponad 200 wykładów, do których zaangażowali ok. 600 wolontariuszy. Teraz przyszła kolej na diecezję krakowską.

 

Stop demoralizacji

Co jest ich celem? – Inicjatywę „Stop seksualizacji naszych dzieci” kierujemy do wszystkich rodziców, nauczycieli, katechetów, księży, którym leży na sercu dobro naszych dzieci – wyjaśnia Mirosław Strumiński, pedagog i familiolog z Krakowa. – Za zgodą kard. Stanisława Dziwisza chcemy we wszystkich parafiach archidiecezji krakowskiej przeprowadzić prelekcje, podczas których wytłumaczy w przystępny sposób, na czym polega zjawisko seksualizacji. To nasz sprzeciw wobec planów ekipy rządzącej, która zamierza wprowadzić w Polsce zachodni model edukacji seksualnej. Edukacji, która zamiast wychowywać, deprawuje – dodaje pedagog. Forsowany model edukacji seksualnej promuje wśród dzieci różnorodne techniki i orientacje seksualne oraz zabawy ciałem.

 

Opłakane skutki

Skutki tego rodzaju edukacji na zachodzie Europy, choćby w Niemczech i Wielkiej Brytanii, są opłakane. Obniżył się wiek inicjacji seksualnej, wzrosła liczba przestępstw seksualnych dokonywanych przez młodzież, wzrosła liczba dziewcząt chorych na rzeżączkę i wzrosła liczba ciąż nieletnich. Dzieci wychowywane bez wartości stają się ofiarami własnych popędów oraz łatwiej są wykorzystywane seksualnie. – Nie chcemy straszyć rodziców – zaznacza Agnieszka Mierzwa, koordynatorka krakowskiej akcji – ale trzeba pokazać to, o czym milczą media, czyli że zachodni typ edukacji seksualnej jest niebezpieczny, a jego wprowadzenie może mieć katastrofalne skutki – dodaje pedagog.

 

Wolontariusze potrzebni

W tym momencie do akcji włączyło się już stu wolontariuszy. Poszukiwani są kolejni, bo diecezja krakowska liczy ponad 450 parafii. – Wszystkim zapewniamy szkolenie i niezbędne materiały – obiecuje Agnieszka Mierzwa. Pierwsze prelekcje odbędą się 8 czerwca. Będzie im towarzyszyła zbiórka podpisów pod projektem ustawy, której celem jest ochrona dzieci i młodzieży przed demoralizacją i deprawacją.

 


Osoby chętne do włączenia się w inicjatywę „Stop seksualizacji naszych dzieci” prosimy o kontakt krakow@stop-seksualizacji.pl

 

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki