Logo Przewdonik Katolicki

Zagłosuj na dobry pomysł!

Kamila Tobolska
Fot.

Trwa czwarta edycja konkursu na najciekawszą inicjatywę parafialną Po prostu dobry pomysł organizowanego przez Radio Emaus.

Trwa czwarta edycja konkursu na najciekawszą inicjatywę parafialną „Po prostu dobry pomysł” organizowanego przez Radio Emaus. Konkurs nosi imię ks. Bogusza Lewandowskiego, zmarłego w 2005 r. dyrektora tej rozgłośni. Przez cały rok na antenie radia prezentowane były różnorodne inicjatywy podejmowane przez parafie. W dniach 12−25 października wszyscy zainteresowani mogą zagłosować na wybraną przez siebie propozycję (każda osoba może oddać tylko jeden głos). Można to uczynić, wysyłając e-maila pod adresem: dobrypomysl@radioemaus.pl, listownie pod adresem redakcji Radia Emaus (ul. Zielona 2, 61–851 Poznań) lub wysyłając SMS na nr 607 665 413, w treści wpisując nazwę inicjatywy oraz swoje imię i nazwisko. Wśród głosujących zostaną rozlosowane upominki radiowe. Poniżej przedstawiamy wszystkie biorące udział w konkursie inicjatywy (w kolejności alfabetycznej).

 

Bolechowo, parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa: Magnesy parafialne

To spójna wizja promowania wspólnoty parafialnej i podejmowanych w niej różnorodnych inicjatyw, które mają przyciągnąć ludzi do Kościoła. Składają się na nią m.in. minikino parafialne czy spotkania z osobami dzielącymi się swoim świadectwem wiary.

 

Chludowo, parafia pw. Wszystkich Świętych: Parafiada sportowa

W tym wielkim, trwającym dwa tygodnie, wydarzeniu sportowym mieszkańcy Chludowa i okolic rywalizują w przeróżnych dyscyplinach sportowych. Parafiadzie towarzyszy również festyn z wieloma atrakcjami.

 

Gostyń, parafia pw. św. Małgorzaty: Marsz Wszystkich Świętych

W tym radosnym przemarszu ulicami miasta uczestniczyły osoby przebrane za znanych świętych. Miał on nie tylko stanowić odpowiedź na coraz bardziej popularne Halloween, ale przede wszystkim przypominać, że trzeba dążyć do świętości.

 

Górka Duchowna: Wielki odpust w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia

Z roku na rok na odpuście pojawia się coraz więcej wiernych, co jest zasługą świetnej organizacji, w którą aktywnie angażują się mieszkańcy parafii oraz promocji sanktuarium.

 

Poznań-Kobylepole, parafia pw. Wniebowzięcia NMP: Parafialny Zespół Ogrodniczo-Porządkowy

To wyjątkowa grupa ludzi, która swój wolny czas poświęca na porządkowanie terenu wokół kościoła. Wolontariusze o każdej porze roku pracują na wyznaczonym dla siebie miejscu, a radością z efektów dzielą się w czasie regularnych spotkań.

 

Poznań, parafia pw. Najświętszej Bogarodzicy Maryi: Parafialne kursy języków obcych

Niczym w świetnie zorganizowanej szkole językowej, kilka grup uczy się w przyparafialnych salkach najpopularniejszych języków obcych. Nauczyciele to wolontariusze, a uczestnicy płacą za kurs symboliczne kwoty. W ofercie również język hebrajski.

 

Poznań, parafia pw. św. Jana Vianneya: Półkolonie przyparafialne

To przykład współpracy parafii i organizacji pozarządowej, która pozwoliła na organizację trzech turnusów półkolonii letnich o bardzo bogatym programie, które były o wiele tańsze od komercyjnych. Młodzież z kolei pojechała w Pieniny.

 

Poznań, parafia pw. św. Stanisława Kostki: Wspólnota Wolontariuszy Hospicyjnych

Profesjonalnie przygotowani wolontariusze odwiedzają domy chorych. Pomagają w różnych czynnościach, ale też służą rozmową i modlitwą. Nie zapominają o tych, którzy odeszli, uczestnicząc w odprawianych za nich nabożeństwach i zapraszając na nie rodziny zmarłych.

 

Poznań, parafia pw. Wszystkich Świętych: Rekolekcje „Społeczeństwo Myślące”

W czasie tych wielkopostnych spotkań kościół przy Grobli pęka w szwach. Nauki rekolekcyjne głoszą uznane autorytety teologiczne z Polski i zagranicy. Charakterystyczna jest także oprawa muzyczna rekolekcji, w wykonaniu poznańskich chórów.

 

Poznań, parafia pw. Zmartwychwstania Pańskiego: Kolacje Wielkopostne

Raz w tygodniu po wieczornej Mszy św. chętni gromadzili się na wyjątkowej kolacji. Wzorem klasztorów spożywali podczas niej w milczeniu skromny posiłek, słuchając wartościowej lektury. Przy wyjściu można było też złożyć ofiarę na cele charytatywne.

 

Puszczykowo, parafia pw. Matki Boskiej Wniebowziętej: Klubik Sówka

To miejsce uatrakcyjniania czasu wolnego dla dzieci. Zajęcia odbywają się w salkach przyparafialnych; rozwijają wiedzę dzieci, ich talenty artystyczne i przywiązanie do swojej małej ojczyzny. Klubik organizuje też wycieczki oraz półkolonie.

 

Wronki, parafia pw. św. Urszuli Ledóchowskiej: Teatr Spinacz

Młodzież pod kierunkiem ks. Marcina Budzińskiego przygotowała spektakl na podstawie Wieczernika Ernesta Brylla. Jego premiera odbyła się w parafii, ale wystawiany był też w klasztorze franciszkanów we Wronkach oraz w auli WT UAM w Poznaniu.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki