Logo Przewdonik Katolicki

10 205 km

Paweł Piwowarczyk
Fot.

Tyle dzieli Kraków od Rio. Żeby znaleźć się w Brazylii, trzeba spędzić w samolocie ok. 14 godzin i zapłacić za najtańszy bilet ok. 4 tys. złotych. Można również wybrać tańszą opcję i…

I przeżyć piękną noc modlitwy, radości, łączności z młodymi w Rio, tym bardziej że polskie media raczej nie transmitują tak ważnych wydarzeń. 27 i 28 lipca w sanktuarium Miłosierdzia Bożego i sanktuarium Jana Pawła II na terenie Centrum „Nie lękajcie się!” trwać będzie „Rio w Krakowie”.

Od Rzymu do Rio

20 grudnia 1985 r. papież Jan Paweł II na spotkaniu opłatkowym, wobec kardynałów i pracowników Kurii Rzymskiej, wyraził pragnienie, by Światowe Dni Młodzieży odbywały się co roku w Niedzielę Palmową jako spotkanie diecezjalne, a co dwa lub trzy lata w wyznaczonym przez niego miejscu jako spotkanie międzynarodowe. Takie spotkania odbyły się w Rzymie (1984, 1985, 2000), Buenos Aires (1987), Santiago de Compostela (1989), Częstochowie (1991), Denver (1993), Manili (1995), Paryżu (1997) i Toronto (2002). Dwa pierwsze spotkania (1984, 1985) zorganizowane z okazji Nadzwyczajnego Jubileuszu Odkupienia (1983–1984) i Międzynarodowego Roku Młodzieży (1985) nie były jeszcze Światowymi Dniami Młodzieży. Tegoroczne spotkanie odbędzie się w Brazylii. Ale nie tylko. Jego namiastkę będziemy mieli w Krakowie.
Z Rio do Krakowa

„Rio w Krakowie” to inicjatywa kard. Stanisława Dziwisza, który wspólnie z duszpasterstwem młodzieży zaprasza młodych i tych, którzy czują się młodzi, na wyjątkowe spotkanie. Nasz metropolita zapragnął, aby wszyscy mieli okazję przeżyć duchową przygodę w łączności z papieżem i zgromadzonymi daleko w Brazylii na Światowych Dniach Młodzieży. Na czele komitetu organizacyjnego „Rio w Krakowie” stoi bp Damian Muskus i kilku kapłanów. Program spotkania obejmuje udział w Eucharystii w ciekawych konferencjach (o. Jordan Śliwiński o spowiedzi, s. Gaudii Sass o miłosierdziu). Będzie też okazja do uwielbienia przez taniec (lednickie tańce). To również czas pojednania.

Być może podczas lipcowego spotkania w Krakowie usłyszymy, że następnym razem wielkie święto młodzieży odbędzie się w naszym mieście? Warto się o tym przekonać, dlatego trzeba przybyć na „Rio w Krakowie”.

 


Spotkanie Modlitewne Rio w Krakowie – spotkajmy się razem 27 i 28 lipca (wybrane punkty)

27 lipca (sobota)

15.00 Modlitwa w Godzinie Miłosierdzia

15.50 Nabożeństwo pokutne oraz adoracja (spowiedź)
17.30 „Tańcem chwalmy Go” – uwielbienie (tańce lednickie)
20.00 Droga Wiary – z procesją światła do sanktuarium bł. Jana Pawła II
21.30 Msza św. w sanktuarium bł. Jana Pawła (bp Damian Muskus)
23.30 Czuwanie modlitewne i transmisja z Rio

28 lipca (niedziela)

11.00 „Czas radości – czas młodości” (cz. I): Uwielbienie śpiewem i konferencja bp. Grzegorza Rysia z modlitwą „Anioł Pański”
12.00 – 14.15 „Czas radości – czas młodości” (cz. II): warsztaty tematyczne w mniejszych grupach

15.00 Eucharystia na zakończenie ŚDM w Rio (transmisja na żywo) 

 

Szczegóły na www.riowkrakowie.pl

 

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki