Logo Przewdonik Katolicki

Potrzebują naszej modlitwy

Błażej Tobolski
Fot.

W Niedzielę Dobrego Pasterza, 21 kwietnia, podczas Eucharystii sprawowanej w katedrze modlono się o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji osób powołanych o potrzebne dla nich łaski.

Dzień ten bowiem 50 lat temu sługa Boży papież Paweł VI ustanowił Światową Niedzielą Modlitw o Powołania. ? Chcemy nie tylko modlić się w intencji powołań, ale chcemy także, tak jak potrafimy, zachęcić młodych ludzi, by usłyszeli w sobie głos powołania ? zauważył w homilii ks. prof. Bogdan Częsz z Wydziału Teologicznego UAM, wyjaśniając, że najpierw trzeba ich zachęcić, aby odkryli Chrystusa i dostrzegli w Nim Mistrza, który w sposób pewny i bezpieczny ich poprowadzi. ? Trzeba się najpierw, drodzy młodzi przyjaciele, zafascynować Chrystusem, aby chcieć pójść za Nim i Go naśladować. Od tego powinno się zaczynać powołanie ? stwierdził kaznodzieja. ? W imieniu Archidiecezjalnej Rady Duszpasterstwa Powołań dziękuję wszystkim, którzy nie tylko dzisiaj włączają się w to wielkie dzieło modlitwy Kościoła o powołania i za powołanych ? zaznaczył z kolei na koniec liturgii ks. Przemysław Tyblewski, przewodniczący rady, zachęcając do kontynuowania tej modlitwy w rodzinach, we wspólnotach i w parafiach. ? Szczególnie proszę o nią rodziców, krewnych i znajomych osób powołanych, osoby życia konsekrowanego i wspólnoty działające w naszej archidiecezji, a zwłaszcza wszystkich chorych i cierpiących ? apelował ks. Tyblewski. Jednocześnie zaprosił on rodziny osób powołanych i tych, którzy wspierają powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, do udziału w corocznej ogólnopolskiej pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się 11 maja. Szczegóły na temat wyjazdu i wszelkich rekolekcji powołaniowych i dni skupienia dla młodzieży można znaleźć na: www.powolanie.archpoznan.pl.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki