Logo Przewdonik Katolicki

Jałmużna wielkopostna? "Daj piątaka na Wiatraka"

Marcin Jarzembowski
Fot.

W bydgoskim Domu Jubileuszowym miał premierę spektakl Casting. Spotkanie, w którym wzięli udział m.in. dziennikarze, było zachętą do wsparcia trwającej od listopada ubiegłego roku akcji Daj piątaka na Wiatraka. Wówczas na wykończenie budynku, którego gospodarzem jest Fundacja Wiatrak, potrzebne były dwa miliony złotych.

 W Domu Jubileuszowym organizowane będą różnego rodzaju zajęcia dla dzieci, młodzieży, starszych, niepełnosprawnych, a gospodarzem będzie bł. Jan Paweł II. Bp Jan Tyrawa – dostrzegając potrzebę jak najszybszego ukończenia prac – zwrócił się do diecezjan z prośbą o wsparcie tego dzieła. Z tej okazji w Wielkim Poście odbędzie się specjalna zbiórka do puszek, którą zaplanowano na 17 marca.

 Wdowi grosz
Jak tłumaczy prezes „Wiatraka” ks. Krzysztof Buchholz, obecny czas jest dla fundacji niezwykle wymagający. – Wierzymy, że okres wielkopostnej jałmużny stanie się doskonałą okazją, aby wesprzeć nasze potrzeby. Od chwili startu akcji „Daj piątaka na Wiatraka” uzbieraliśmy ponad 91 tys. zł. Widzimy każdego dnia, jak ucieleśnia się Ewangelia. Ten wdowi grosz przynosi wielkie owoce. Ktoś przynosi pięć złotych i nimi się dzieli. Ktoś inny daje znacznie więcej. Za każdego „piątaka” jesteśmy bardzo wdzięczni – powiedział.Obecnie wykończone są trzy piętra – już w dużym stopniu wyposażone. Dom Jubileuszowy chciałby pod kątem edukacyjnym otworzyć swoje podwoje wiosną tego roku. Sam budynek ma jednak jeszcze wiele innych „przestrzeni” i potrzeb, które czekają na realizację. Zwłaszcza jeśli chodzi o salę widowiskową. – Dzięki otwartości i zrozumieniu księdza biskupa, który odwiedził nasz dom, w dzieło ukończenia jego budowy może włączyć się cała diecezja. Każdy jej mieszkaniec może pozostawić w tym miejscu trwały ślad. Stąd pomysł zbiórki 17 marca. Już teraz za wszelkie ofiary dziękujemy – dodał ks. Buchholz.
 Interaktywne oprowadzanie
Dom Jubileuszowy – kiedy zostanie w pełni oddany – znacznie poszerzy możliwości działania Fundacji „Wiatrak”, która wychodzi naprzeciw potrzebom w każdej sferze ludzkiego życia. Cała „filozofia” domu została zaprezentowana w spektaklu Casting w reżyserii Katarzyny Lewandowskiej i Aleksandry Wolnej. Spektakl nie był wystawiany na jednej scenie, ale w kilku pomieszczeniach jednocześnie i zakończył się krótkim koncertem. Jeszcze raz okazało się, że kreatywności młodych ludzi nie da się zamknąć w utartych ramach i standardach. – Bydgoska młodzież przygotowała to wydarzenie od strony aktorskiej, muzycznej, konferansjerskiej, scenograficznej oraz technicznej, wypełniając szkielet scenariusza ogromem swoich innowacyjnych pomysłów i umiejętności. W konsekwencji mamy okazję przeżyć wydarzenie pełne życia, kolorów, kipiące młodzieńczą energią i pogodą ducha, którą mamy zamiar zarazić – powiedziały. Teatralno-interaktywne oprowadzanie po budynku Domu Jubileuszowego odbyło się kilkakrotnie. – Ten spektakl świetnie pokazuje, jaki potencjał drzemie w tym domu. Wierzymy, że dzięki tej inicjatywie dalszy etap akcji „Daj piątaka na Wiatraka” ruszy, bo jak na razie trochę się zatrzymał – zakończyła Sylwia Finc. Bieżące informacje dotyczące budowy Domu Jubileuszowego oraz samej akcji „Daj piątaka na „Wiatraka” można znaleźć na stronie www.wiatrakdom.pl.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki