Logo Przewdonik Katolicki

Czas na pielgrzymkę!

Kamila Tobolska
Fot.

Trzy, dwa, jeden − start! Razem z Radiem Emaus zaczynamy wspólną akcję medialną poświęconą Poznańskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę.

Trzy, dwa, jeden − start! Razem z Radiem Emaus zaczynamy wspólną akcję medialną poświęconą Poznańskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę.

 

Cykl, który nasz tygodnik rozpoczyna wraz z rozgłośnią radiową archidiecezji poznańskiej, nazwano „Na Jasną Górę z «Przewodnikiem Katolickim» i Radiem Emaus” , a jego celem jest wypromowanie pielgrzymki. Obu tym katolickim mediom zależy bowiem na tym, aby w sercach jak największej liczby osób pojawiło się pragnienie wyruszenia na pątniczy szlak, ale również wsparcia modlitewnego przygotowań do pielgrzymki, jak i samego jej dobrego przebiegu. Artykuły w „Przewodniku”, początkowo comiesięczne, a później ukazujące się z większą częstotliwością, będą stanowiły jedynie przedsmak tego, co usłyszeć będzie można podczas audycji emitowanych w Radiu Emaus prowadzonych przez Huberta Piechockiego.

 

Będzie grupa północna?

We wrześniu dekret abp. Stanisława Gądeckiego powołał dwie nowe osoby do przygotowania przebiegu pielgrzymki: ks. Tomasza Kulkę − kapelana zajmującego się sprawami organizacyjnymi i ks. Rafała Pleszewę – kapelana pełniącego funkcję ojca duchownego.

Przygoda ks. Rafała z Poznańską Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę rozpoczęła się jeszcze w liceum. W sumie wędrował on do Matki Bożej 12 razy. Przez ostatnie siedem lat prowadził pielgrzymkową grupę, w większości składającą się z mieszkańców Grodziska Wlkp. W minionym roku najpierw jednak przez trzy dni przewodniczył prawie 40-osobowej grupie z Czarnkowa, która dołączyła do Grupy 20. − To doświadczenie utwierdza mnie w potrzebie realizacji pomysłu o utworzeniu tzw. grupy północnej z noclegiem np. w Obornikach czy Szamotułach. Mieszkańcy zachodnich i południowych części archidiecezji mają już bowiem grupy pielgrzymkowe, a północ do tej pory była zapraszana, aby rozpoczynać wspólną wędrówkę w Poznaniu – tłumaczy ks. Pleszewa.

 

Modlitwa to podstawa

Podczas audycji ks. Rafał podzieli się ze słuchaczami Radia Emaus również tym, jak przebiegają przygotowania programu duchowego pielgrzymki, który będzie nawiązywał do obecnego programu duszpasterskiego „Kościół naszym domem”. Jak zapowiada ojciec duchowny, ma on przypomnieć pielgrzymom, że konsekwencją dobrej relacji z Bogiem są dobre relacje międzyludzkie, w tym właściwe relacje w rodzinie.

Aby jednak pielgrzymka przyniosła jak największe efekty duchowe, poprzedzona musi być modlitwą, która pozwoli pokonać wszelkie trudności, jakie mogą pojawić się w trakcie przygotowań do wędrówki, jak i na samym pątniczym szlaku. − Modlitwa jest podstawą pielgrzymki. Zachęcam więc, szczególnie osoby chore i cierpiące, aby zanosiły ją w intencji dobrych owoców tych „rekolekcji w drodze” – mówi ojciec duchowny poznańskiej pielgrzymki.

 

 


 

Audycja z cyklu „Na Jasną Górę z «Przewodnikiem Katolickim» i Radiem Emaus”, przybliżająca postać ks. Rafała Pleszewy, nowego ojca duchownego pielgrzymki, już we wtorek 21 lutego po godz. 21.00.

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki