Logo Przewdonik Katolicki

W bramie raju

Anna Gruszecka
Fot.

Jak jest w raju? Na pewno rozbrzmiewa tam muzyka! W tym roku po raz dziesiąty w Paradyżu odbył się festiwal muzyki dawnej z cyklu Muzyka w raju.

 Jak jest w raju? Na pewno rozbrzmiewa tam muzyka! W tym roku po raz dziesiąty w Paradyżu odbył się festiwal muzyki dawnej z cyklu „Muzyka w raju”.

Raj znajduje się w Lubuskiem, w połowie drogi między Świebodzinem a Międzyrzeczem, przy krajowej, przelotowej drodze nr 3. Kierowcy nie zatrzymują się w tym miejscu zbyt często, jadą za to szybciej, niż zezwalają na to przepisy, i zwalniają tylko przed zakrętem. Nie korzystają z obszernego parkingu, żeby zajrzeć za mur. Raz w roku jednak, przez kilka dni w sierpniu, zawsze po godz. 15.00, ich wzrok zatrzymuje kolejka stojących przed bramą. Do raju wchodzą mieszkańcy okolicznych miejscowości oraz przyjezdni, którzy w jakiś sposób odkryli jego istnienie. A za murem – jak to w raju – otwiera się przed nimi ogród, także z drzewami owocowymi, oraz widok na obszerny, barokowy budynek dawnego klasztoru i kościół, najważniejszy punkt tej przestrzeni, i to nie tylko z powodów religijnych. 

 

Pełne teksty artykułów "Przewodnika Katolickiego" w Internecie ukazują się po 10 dniach od daty wydania drukiem.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki