Logo Przewdonik Katolicki

Pokarm dający życie wieczne

Bp Antoni Długosz
Fot.

Podczas każdej Mszy św. możemy otrzymać Jezusa chleb dający życie wieczne. Potrzebna jest jednak praca i czuwanie, aby grzechem ciężkim nie odebrać sobie Bożego życia, które jest konieczne do spotkania z Jezusem w Komunii św.

 

Podczas każdej Mszy św. możemy otrzymać Jezusa – „chleb dający życie wieczne”. Potrzebna jest jednak praca i czuwanie, aby grzechem ciężkim nie odebrać sobie Bożego życia, które jest konieczne do spotkania z Jezusem w Komunii św.

Co kilka lat przeżywamy kampanię wyborczą, podczas której przedstawiciele poszczególnych partii politycznych prezentują swój program, uwzględniając na pierwszym miejscu polepszenie egzystencji mieszkańców naszego kraju. Zapewniają o zmniejszeniu bezrobocia, zatroskaniu o rodzinę, zwiększeniu dotacji na naukę i kulturę. Pamiętamy hasła zapewniające, że Polska stanie się drugą Japonią, Irlandią, każdego dnia będziemy karmili się chrupiącymi, świeżymi bułkami. Inaczej wygląda rzeczywistość po zwycięstwie danej partii: raj na ziemi mają zapewniony jej przywódcy oraz ich znajomi. Przeciętny obywatel wraca do szarej egzystencji, w której części mieszkańcom naszego kraju zaczyna brakować nawet powszedniego chleba. Głód fizyczny przeżywają narody Trzeciego Świata. Jest on wynikiem braku zatroskania bogatych społeczeństw o każdego mieszkańca naszego globu, a przecież jesteśmy wielką rodziną „homo sapiens”.
 

 

Pełne teksty artykułów "Przewodnika Katolickiego" w Internecie ukazują się po 10 dniach od daty wydania drukiem.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki