Logo Przewdonik Katolicki

Dar ojcostwa

Katarzyna Jarzembowska
Fot.

Kibicuj Rodzinie to hasło ogólnopolskiego przedsięwzięcia, którego celem jest pomoc w ponownym odkrywaniu bogactwa, jakie stanowi życie rodzinne. Jego organizatorem jest warszawska Fundacja Kibicuj Rodzinie.

„Kibicuj Rodzinie” – to hasło ogólnopolskiego przedsięwzięcia, którego celem jest pomoc w ponownym odkrywaniu bogactwa, jakie stanowi życie rodzinne. Jego organizatorem jest warszawska Fundacja „Kibicuj Rodzinie”.

 

Jak tłumaczy bydgoski koordynator akcji Paweł Łuszpiński z Domowego Kościoła, wydarzenia rozgrywające się w tym samym czasie co mistrzostwa Euro 2012, mają dopingować do kibicowania wszystkim rodzinom oraz ukazywać ich siłę oraz bogactwo w codziennym życiu. – „Kibicuj Rodzinie” to może slogan, ale bardzo wyrazisty w swoim przekazie. Chodzi o to, aby wspierać swoją rodzinę w codzienności. Akcja, podobnie jak „Randka małżeńska”, organizowana dotąd przez Fundację Światło-Życie, jest próbą wzbudzenia refleksji, ale przede wszystkim chęci działania, którego celem jest poprawa, a może i całkowite uleczenie wzajemnych relacji w rodzinie – powiedział.

 

Tata cierpliwy i kochający

Przedsięwzięcie jest skierowane do rodzin, ze szczególnym podkreśleniem ojcostwa. – To zwrócenie uwagi na rolę ojca w relacji z dziećmi, na wzór Boga Ojca, który jest Kimś cierpliwym, kochającym bez względu na to, co robimy i jak słabi jesteśmy. Nie można zapomnieć, że Bóg stawia nam wymagania i jest to również wyrazem miłości. Ruszamy w czerwcu. Tak się składa, że w tym samym czasie, co Euro 2012, odbywają się trzy „rodzinne święta” – Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca. Wykorzystajmy czas wzmożonego kibicowania na kibicowanie również własnej rodzinie – dodał Paweł Łuszpiński (na co dzień mąż i ojciec pięciorga dzieci).

 

Weź udział – warto!

W Bydgoszczy akcja „Kibicuj Rodzinie” rozpocznie się specjalnym seansem filmowym – to ekranizacja Odważnych, którą będzie można zobaczyć w kinie Adria 17 czerwca o godz. 16.00. Film poświęcony jest „byciu ojcem i mężem”. Mówi też o prawdziwym męstwie, jakie wiąże się z tymi dwoma rolami. Po nim zaplanowano audycję, a także możliwość skorzystania z kursu internetowego dla małżeństw. W kolejną sobotę, 23 czerwca, w Dzień Ojca, zaplanowano piknik rodzinny z wieloma atrakcjami oraz wspólną zabawą. O szczegółach imprezy będzie można dowiedzieć się ze strony internetowej www.kibicujrodzinie.pl. 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki