Logo Przewdonik Katolicki

Wyśpiewali życiorys Jana Pawła II

Marcin Jarzembowski
Fot.

Aby pamięć o Nim była wciąż żywa to główna myśl koncertu muzycznego, który zgromadził ludzi młodych, chcących śpiewać dla bł. Jana Pawła II.

„Aby pamięć o Nim była wciąż żywa” – to główna myśl koncertu muzycznego, który zgromadził ludzi młodych, chcących śpiewać dla bł. Jana Pawła II.

  
W kościele pw. Świętej Rodziny na bydgoskich Piaskach swoją twórczość zaprezentowali soliści, członkowie zespołów oraz chórów.
 
O wartościach nieprzemijających
Data koncertu została wybrana nieprzypadkowo, bo w 33. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. – To już siódma edycja naszego śpiewania – bardzo wyjątkowa. To dziękczynienie dla nowego polskiego błogosławionego. Zgromadziliśmy rzeszę młodzieży z naszego miasta i spoza Bydgoszczy. Wszyscy chcą śpiewać dla Jana Pawła II, aby pamięć o nim była wciąż żywa – powiedziała organizatorka Arleta Murawska.
Szeregi młodych artystów zasilili uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, średnich, studenci oraz zespoły działające przy parafiach. Wszyscy zaprezentowali się w barwnym programie artystycznym, sięgając po pieśni i piosenki o treści religijnej oraz patriotycznej. – Utwory przypominały znaczące wydarzenia z życia Ojca Świętego. Wiele spośród nich stanowiło odpowiedź na to, co jest najważniejsze w życiu człowieka, jaką drogą winien iść i kto może mu w tych wyborach pomóc – dodała Murawska.
Wiele pracy w przygotowanie młodych osób włożyli nauczyciele, wychowawcy oraz pedagodzy. – Ważne jest to, że przygotowując swoich wychowanków do tego typu występów, wpajają im wartości nieprzemijające. Młodzi śpiewają o ojczyźnie i jej historii, o prawdzie, wierze, braterskiej miłości. No i o Ojcu Świętym, którego będą znać, a przez to będzie im bliski. Podobnie jak nam – pokoleniu JP II – pod warunkiem że będziemy o tym ciągle przypominać – zakończyła Arleta Murawska.
 
Orędownik i przyjaciel
W świątyni zabrzmiały m.in. utwory: Misja, Nella Fantasia, Wadowice, Psalm z Krakowem czy Nie lękajcie się. Jeden z nich zaśpiewała niewidoma Daria Barszczyk. – Dobry kontakt duchowy z Janem Pawłem II miałam znacznie wcześniej. Zanim zaczęłam w ogóle myśleć o śpiewaniu w kościołach. Zanim dowiedziałam się, że będzie on beatyfikowany. Zawsze były i są mi bliskie jego słowa oraz myśli. Dla mnie nie ma bardziej szczerego wyrażania uczuć o tych, którzy odeszli, niż śpiew o nich. – Myśląc o papieżu, pragniemy w wyjątkowy sposób go czcić, wielbić, oddając należną chwałę. Jedną z form owego uwielbienia jest śpiew. Cieszymy się, że razem z młodymi możemy wciąż dziękować za ten niezwykły pontyfikat i beatyfikację. W ten sposób przypominamy sobie, że Jan Paweł II przez tyle lat kierował Kościołem, prosząc także młodych, aby wzrastali w wierze – powiedział proboszcz bydgoskiej parafii Świętej Rodziny ks. prałat Michał Andrzejewski.
Koncert i wspólne dziękczynienie mieszkańców miasta i diecezji pod nazwą „Aby pamięć o Nim była wciąż żywa” zakończono wspólnym odśpiewaniem Barki. Organizatorem spotkania był Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Bydgoszczy.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki