Logo Przewdonik Katolicki

Żywa pamięć

Katarzyna Jarzembowska
Fot.

W bydgoskim sanktuarium Nowych Męczenników odbył się koncert dla Jana Pawła II pod hasłem Aby pamięć o nim była wciąż żywa. Swoją twórczość w hołdzie dla Ojca Świętego zaprezentowało czterysta osób z Bydgoszczy, Piechcina oraz okolic. Zaproszenie do udziału w koncercie zostało skierowane do dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół, placówek wychowawczych. ...

W bydgoskim sanktuarium Nowych Męczenników odbył się koncert dla Jana Pawła II pod hasłem „Aby pamięć o nim była wciąż żywa”. Swoją twórczość w hołdzie dla Ojca Świętego zaprezentowało czterysta osób z Bydgoszczy, Piechcina oraz okolic.

Zaproszenie do udziału w koncercie zostało skierowane do dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół, placówek wychowawczych. – Spotykamy się dzień przed kolejną rocznicą wyboru Karola Wojtyły na papieża. Pragniemy uczynić wszystko, aby młode pokolenie nigdy nie zapomniało o największym rodaku – powiedziała organizator Arleta Murawska z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Bydgoszczy. Scenariusz koncertu poruszał najważniejsze wątki z życia Jana Pawła II. – Śpiewaliśmy o papieżu patriocie, człowieku kochającym poezję i góry oraz o głosicielu miłości i pokoju. Poruszone zostały wątki zamachu, patriotyzmu oraz solidarności – dodała Murawska.

Wierni wysłuchali twórczości młodych artystów w szczególnym miejscu, jakim jest sanktuarium Nowych Męczenników. – Koncert był zaledwie zwieńczeniem. Bardziej istotne było przygotowanie się do niego. Próby i ćwiczenia angażowały młodych oraz ich rodziny. Takie spotkania powodują, że Ojciec Święty jest wciąż żywy – powiedział gospodarz spotkania ks. prałat Romuald Biniak. Jego zdaniem, w miarę upływu czasu pamięć, niestety, się zaciera. – Widać to coraz bardziej w niektórych środowiskach. Papież staje się osobą z drugiego planu. Takie spotkania powodują, że Ojciec Święty jest w nas wciąż żywy – dodał.

Komendant Szczepu Harcerskiego im. Zdzisławy Bytnarowej w Piechcinie Tamara Dolata prowadzi Zespół Harcerski „Iskra”. Podczas koncertu grupa harcerek zaśpiewała utwór zatytułowany „Droga”. – W takich spotkaniach staramy się uczestniczyć jak najczęściej. Bardzo mocno akcentujemy miłość do Jana Pawła II, jego przyjaźń z młodzieżą oraz harcerzami. To wszystko zaowocuje kiedyś w tych młodych ludziach – podkreśliła. W zespole śpiewa m.in. Iwona Zieja. – Koncert jest dla nas niezwykłym wydarzeniem. Mamy okazję dzielić nasze przeżycia z większą grupą osób. Nasz Papież to człowiek, który zapisał się zarówno na kartach historii, jak i w naszych sercach – stwierdziła. – Chcemy mu zaśpiewać jak najpiękniej, aby to poczuł – tam, na górze – dodała harcerka Olka Dolata.

Koncert „Aby pamięć o nim była wciąż żywa” był połączony z rozwiązaniem konkursu literackiego i plastycznego „Co zawdzięczamy Janowi Pawłowi II?”. Nagrody wręczył laureatom bp Jan Tyrawa.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki