Logo Przewdonik Katolicki

Trzeźwość z Bogiem

Katarzyna Jarzembowska
Fot.

Ponad 170 osób z całego kraju wzięło udział w rekolekcjach Rodzina Rodzin AA. Do sanktuarium maryjnego w Górce Klasztornej przyjechali alkoholicy z rodzinami, by podjąć temat W komunii z Bogiem.


Ponad 170 osób z całego kraju wzięło udział w rekolekcjach „Rodzina Rodzin AA”. Do sanktuarium maryjnego w Górce Klasztornej przyjechali alkoholicy z rodzinami, by podjąć temat „W komunii z Bogiem”.

 

Duchowa pomoc osobom uzależnionym od alkoholu jest prowadzona w tym miejscu w sposób zorganizowany i regularny od 1999 r. Można do niej zaliczyć specjalne Msze św., dni skupienia, możliwość skorzystania z sakramentu pojednania, spotkania w grupach oraz indywidualne rozmowy z kapłanem. – Sięgamy do źródła, szukając komunii. Ona jest niezbędna w budowaniu jedności w życiu małżeńskim, rodzinnym, szczególnie osób uzależnionych. Dzieje się to przez modlitwę, rozmowę i dialog – tłumaczył rekolekcjonista ks. Piotr Gałązka MSF.

Rekolekcje mają m.in. pokazać, że osoby uzależnione i współuzależnione nie są pozostawione same sobie. Wyróżnikiem dla tego typu spotkań jest to, że biorą w nich udział całe rodziny. – Czasami jest żona, są dzieci, ale i mama, która cieszy się trzeźwieniem swojego syna. Są i rodziny bez alkoholików, szukające siły do komunikacji z osobą, która jeszcze pije – powiedział jeden z uczestników, Michał Daniel.

Rodziny AA spotykają się w Górce Klasztornej kilka razy w roku.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki