Logo Przewdonik Katolicki

Mistrzostwa księży w futsalu

Katarzyna Jarzembowska
Fot.

Futsal to zespołowa gra sportowa odmiana piłki nożnej rozgrywana w hali. W drugiej połowie marca w Sandomierzu odbyły się Mistrzostwa Polski Księży w Futsalu, w których wzięli udział także przedstawiciele diecezji bydgoskiej.


Futsal to zespołowa gra sportowa – odmiana piłki nożnej rozgrywana w hali. W drugiej połowie marca w Sandomierzu odbyły się Mistrzostwa Polski Księży w Futsalu, w których wzięli udział także przedstawiciele diecezji bydgoskiej.


 

Drużyna duchownych naszej diecezji nie miała wiele czasu na przygotowania do mistrzostw. Rozegrała towarzyski meczu w Gołańczy z przedstawicielami miejscowej OSP zakończony porażką księży 6:3. Odbyła kilka wspólnych treningów. Nie liczyła zatem na szczególnie wyjątkowy występ. Najważniejsza była jednak sama obecność na mistrzostwach i wspólne granie. 

Diecezję bydgoską po raz pierwszy w historii siódmych mistrzostw reprezentowali: ks. Sylwester Olszanowski, ks. Robert Szczepański, ks. Michał Zawartowski, ks. Artur Durski, ks. Piotr Mleczek i o. Marek Walkusz. Turniej zgromadził drużyny księży z piętnastu diecezji. Najpierw przyszedł czas na grupowe mecze eliminacyjne. Drużyna diecezji bydgoskiej rozgrywała je w grupie C w Samborcu z zawodnikami diecezji tarnowskiej, zamojsko-lubaczowskiej i bielsko-żywieckiej. Niestety – jak powiedzieli nasi reprezentanci – „mimo wielu starań i walki o każdy centymetr boiska, zajęliśmy trzecie miejsce w grupie, co sprawiło, że nie udało się naszej drużynie awansować do fazy półfinałowej”.

Do dalszych gier awansowały zespoły: archidiecezji lubelskiej, przemyskiej, częstochowskiej oraz diecezji kieleckiej, tarnowskiej, opolskiej, zamojsko-lubaczowskiej i sandomierskiej. W meczu o brązowy medal zwyciężyli kapłani z archidiecezji przemyskiej, zaś w finale zawodów w rzutach karnych diecezję kielecką pokonała diecezja zamojsko-lubaczowska, zdobywając Mistrzostwo Polski Księży w Futsalu.

Kapłani diecezji bydgoskiej żywią nadzieję, że skład osobowy ich drużyny w najbliższym roku się powiększy, a diecezjalni duszpasterze sportu – ks. Robert Szczepański i ks. Michał Zawartowski za pośrednictwem naszej gazety dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli im w organizacji wyjazdu do Sandomierza.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki