Logo Przewdonik Katolicki

Czas św. Mikołaja

Dariusz Racinowski
Fot.

Pozdrawiamy Ciebie, św. Mikołaju! Dziś prezentów dużo masz i za chwilę nam je dasz. Popularną piosenką z repertuaru zespołu Łódź Piotrowa (słowa Jan Robak) witały świętego darczyńcę dzieci uczestniczące w spotkaniu mikołajkowym zorganizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Brdowskiej.

„Pozdrawiamy Ciebie, św. Mikołaju! Dziś prezentów dużo masz i za chwilę nam je dasz”. Popularną piosenką z repertuaru zespołu Łódź Piotrowa (słowa Jan Robak) witały świętego darczyńcę dzieci uczestniczące w spotkaniu mikołajkowym zorganizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Brdowskiej.

 

To już kolejna impreza środowiskowa przygotowana przez TPZB. Mimo bardzo złej pogody, śnieżycy i zawiei, 11 grudnia do Auli im. Jana Pawła II w Brdowie  licznie przybyły całe rodziny. Dzieci i ich najbliższych przywitali prowadzący spotkanie Piotr Królikowski wraz z piszącym te słowa. Oni też podziękowali ziemskim pomocnikom św. Mikołaja, czyli sponsorom upominków.

Przed publicznością, w przedstawieniu pt. Kozucha Kłamczucha (na motywach utworu Janiny Porazińskiej pod tym samym tytułem) wystąpili artyści Studia Małych Form Teatralnych ART –RE w Krakowie. Spektakl ukazywał, czym jest przyjaźń, zawierał cenny morał uczący prawdomówności i umiejętności wybaczania. Aktorzy nawiązali żywy kontakt z najmłodszą widownią, znakomicie reagującą na  wszystko, co działo się na scenie. Bodajże każdy widz czynnie uczestniczył w przedstawieniu. Co odważniejsze dzieci spróbowały swych umiejętności w tańcu góralskim!

Po zabawie przyszedł czas na wręczanie prezentów. W role Mikołajów wcielili się uczniowie brdowskiego gimnazjum i ich starsi koledzy. Wszystkie dzieci zasłużyły na upominki i ochoczo po nie ruszyły. Zawartość paczek stanowiły słodycze, owoce i drobne maskotki. Prezentów wystarczyło dla wszystkich, a nawet jeszcze zostało. Potwierdziła się prawda, że ludzi dobrego serca, hojnych i życzliwych nie brakuje nawet w kryzysie. Każdy wcześniej złożony datek był cenny, na wzór wdowiego grosza z biblijnej przypowieści. Jednym z darczyńców był proboszcz parafii św. Wojciecha w Brdowie o. Stanisław Go OSPPE. Dziękujemy mu również za nieodpłatne użyczenie auli. 

Matka Teresa z Kalkuty uczyła: najwięcej daje ten, kto daje z radością. Dla dorosłych ważny powinien być los każdego dziecka, zapewnienie mu bezpieczeństwa, miłości i wszechstronnego rozwoju. W dniu, którego patronem jest św. Mikołaj, chodzi o sprawienie dzieciom radości; nie można zawieść ich oczekiwań. Wspaniałą zapłatą za starania rodziców, krewnych i innych dorosłych osób jest szczęśliwy uśmiech obdarowanego malca, a jeszcze wspanialszą – jego wdzięczność, czyli okazane poczucie radości i wzruszenia w odpowiedzi na dar: materialny i niematerialny...


 

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki