Logo Przewdonik Katolicki

Bezpiecznie i bez kolejek

Michał Bondyra
Fot.

Z Magdaleną Krukowską, PR Managerem Grupy Allegro, w której serwisie aukcyjnym Allegro.pl użytkownicy zarejestrowali już ponad 12 milionów kont, rozmawia Michał Bondyra

Z Magdaleną Krukowską,  PR Managerem Grupy Allegro, w której serwisie aukcyjnym Allegro.pl użytkownicy zarejestrowali już ponad 12 milionów kont, rozmawia Michał Bondyra

 

 

W tradycyjnych sklepach, galeriach czy centrach handlowych okres przedświąteczny to czas wzmożonego ruchu. Czy podobnie jest w tym okresie  z obrotem wystawianych na Allegro towarów?

– Listopad i grudzień to okres zdecydowanie największego ruchu zakupowego w sieci. W ubiegłym roku w grudniu nasi użytkownicy, szukając prezentów, dokonali niemal pięciu miliardów odsłon, a dziennie dostępnych było średnio prawie dziewięć milionów aukcji. W tym roku prognozujemy, że liczba ta zwiększy się o kolejne cztery miliony. Największa sprzedaż w grudniu przypada dokładnie w połowie miesiąca. Niemniej, biorąc pod uwagę to, że Poczta Polska oraz firmy kurierskie przeżywają w tym samym momencie rekordowe oblężenie, o zakupach w sieci warto pomyśleć wcześniej i nie czekać na ostatnią chwilę, jeśli chcemy mieć pewność, że przesyłka zdąży dotrzeć do adresata do 24 grudnia.

 

Jakie towary są kupowane przed świętami?

– Prezenty kupowane za pośrednictwem serwisu Allegro należą przede wszystkim do następujących kategorii: biżuteria i zegarki, gry i konsole, MP3 i MP4 oraz inne drobne sprzęty RTV i AGD. Użytkownicy równie chętnie nabywają też ozdoby świąteczne, ale i perfumy i wody, telewizory czy zabawki. Warto dodać, że w pierwszym tygodniu po świętach dynamicznie rośnie udział drobnych sprzedawców w serwisie oraz aukcji z licytacją, co dość jednoznacznie wskazuje na to, że następuje sprzedaż nietrafionych prezentów.

 

Co z ofertami specjalnymi Allegro?

– Jak zwykle o tej porze roku, w samym serwisie można znaleźć sporo aukcji charytatywnych, których celem jest wsparcie różnego rodzaju inicjatyw niosących pomoc najbardziej potrzebującym. Ciekawą informacją dla kupujących w okresie świątecznym jest też bez wątpienia możliwość dokonywania łatwych i bezpiecznych zakupów bez rejestracji. Jest to alternatywny sposób dokonywania zakupów w serwisie dostępnym od listopada. Taka możliwość to dobra wiadomość dla tych, którzy jeszcze nie mają konta w Allegro, a chcieliby dokonać zakupów na przykład właśnie przy okazji świąt Bożego Narodzenia.

 

Wspomniała Pani o bezpieczeństwie. Zakupy robione przez internet są bezpieczne?

– Zakupy w sieci zawsze będą całkowicie bezpieczne, gdy tylko będziemy pamiętać o kilku prostych zasadach. Bezpieczny komputer z oryginalnym oprogramowaniem, bezpieczne i złożone hasło do konta w serwisie, do konta e-mailowego i bankowego to sprawy, o które zawsze musimy dbać. Nigdy nie posługujmy się w internecie jednym hasłem dostępowym do różnych usług. Przed dokonaniem transakcji w serwisie Allegro warto sprawdzić kartę komentarzy przyszłego kontrahenta i pamiętajmy – „wyjątkowe” oferty i okazje cenowe, które zaprzeczają jakimkolwiek zasadom handlu, zawsze powinny wzbudzić naszą czujność. Warto również pamiętać, że wszystkie zakupy dokonywane przez Allegro są objęte Programem Ochrony Kupujących, który gwarantuje kupującemu zwrot wartości zakupów do 10 tys. zł w przypadku, gdy zamówiony przedmiot nie dotrze lub okaże się niezgodny z opisem.

 

Co obok, jak sama Pani przyznaje, bezpieczeństwa zakupów jest jeszcze atutem kupowania przez internet?

– Przede wszystkim nie musimy stać w kolejkach, przeciskać się w zatłoczonych centrach handlowych. Oszczędzamy czas i pieniądze, ponieważ ceny produktów w internecie są z reguły niższe niż w tradycyjnym handlu. Ogromną zaletą internetowych zakupów jest różnorodność i nieograniczona dostępność do towarów. Przeglądając strony, siedząc wygodnie w domu na ekranie komputera mamy możliwość obejrzenia i porównania zdecydowanie większej liczby przedmiotów, niż odwiedzając tradycyjne sklepy. Dla osób zapracowanych i z mniejszych miejscowości, które nie mają na co dzień dostępu do dużych sieci handlowych, to z pewnością bardzo duże ułatwienie.

 

 

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki