Logo Przewdonik Katolicki

Nie jest nudna

PK
Fot.

Kilkadziesiąt osób podczas pielgrzymki do Kalwarii Zebrzydowskiej otrzyma błogosławieństwo do posługi animatora Ruchu, muzycznego i liturgicznego. Jedną z tych osób będzie Aleksandra Szuba.

 

 

Dlaczego chcesz zostać animatorką?

- Chcę pomóc innym w odkryciu tego, że Liturgia wcale nie jest nudna, że można się w niej zakochać i odkrywać jej piękno na każdej Eucharystii. Bycie animatorem jest dla mnie służbą dla wspólnoty Kościoła. Będzie to ode mnie wymagało poświęcenia wolnego czasu, by przygotować oprawę Eucharystii, czy konferencje na szkoły liturgii oraz poszerzania swojej wiedzy liturgicznej. Myślę, że warto poświęcić kilka godzin na to wiedząc, że komuś mogę pomóc w przeżyciu Mszy św.

 

Na czym polega posługa animatorki liturgicznej?

- To m. in. dbanie o piękno Liturgii np. przez angażowanie parafian w służbę liturgiczną zajmującą się przygotowywaniem komentarzy (wyjaśniają one znaczenie poszczególnych obrzędów, pomagają w ich przeżywaniu), modlitwy wiernych oraz procesji z darami. To również prowadzenie na rekolekcjach wakacyjnych krótkich konferencji o Liturgii.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki