Logo Przewdonik Katolicki

Biegiem na Jasną Górę

Ewa Kotowska-Rasiak
Fot.

Osiemnastu biegaczy z ostrowskich parafii wzięło udział w pielgrzymce biegowej na Jasną Górę.

 

Tegorocznej, XII Sztafetowej Pielgrzymce Biegowej z Ostrowa Wlkp. do Częstochowy, która była dziękczynieniem za beatyfikację ks. Jerzego Popiełuszki, towarzyszyło hasło: „Zło dobrem zwyciężaj”.
Po Mszy św. odprawionej 29 lipca o godz. 3.30 w kościele pw. św. Pawła Apostoła w Ostrowie Wlkp. 18 biegaczy, pilotowanych przez trzech kolarzy, ruszyło w drogę. Po raz pierwszy do biegnących dołączyły trzy panie uprawiające nording woking. Wśród biegnących był także wikariusz parafii pw. św. Pawła ks. Piotr Gąsiorek. W południe uczestnicy pielgrzymki biegowej zatrzymali się przy kapliczce w Raszynie, gdzie odmówili Różaniec. W drodze biegacze zmieniali się co pięć kilometrów i po dwunastu godzinach dotarli na Jasną Górę, gdzie spotkali się z pielgrzymkami biegowymi z Bytowa, Poznania, Ostrzeszowa i Kobierna. Na Jasnej Górze uczestniczyli we Mszy św. sprawowanej o godz. 20 w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej i w Apelu Jasnogórskim. Po modlitwie uczestnicy pielgrzymki biegowej wrócili autokarami do Ostrowa.
Pomysłodawcami pielgrzymki biegowej byli przed laty Tomasz Stodolski i Witold Olejniczak. Inicjatywę tę życzliwie poparł, nieżyjący już dziś, pierwszy proboszcz parafii pw. św. Pawła Apostoła w Ostrowie Wlkp. ks. prałat Czesław Majorek. Obecnie organizuje ją Parafialny Oddział Akcji Katolickiej wraz z proboszczem ks. kan. Marianem Niemierem.
 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki