Logo Przewdonik Katolicki

Całuję twoją dłoń, madame...

PK
Fot.

Nasze babki mawiały, że dłonie są niezawodną wizytówką każdej kobiety. Zatem, drogie panie, najwyższy czas zadbać o nasze ręce.

 

 

Nie każdą z nas stać na to, aby korzystać z usług zakładów kosmetycznych. Poza tym nie ma to jak wypróbowane domowe sposoby, które sprawdzają się także w przypadku pielęgnacji dłoni. Pierwszy z nich to peeling śmietanowy. Aby go uzyskać, należy połączyć gęstą śmietanę z taką samą ilością wiórek kokosowych. Do masy dodajemy następnie kilka kropel soku z cytryny i nakładamy na dłonie, na których peeling pozostawiamy przez 20 minut. Spłukujemy go letnią wodą. Kolejny sposób to okład migdałowo-mleczny: sparzamy 20 g wyłuskanych migdałów, następnie drobno je mielimy. Gdy to uczynimy, zalewamy je połową szklanki mleka i dodajemy kilka kropli olejku różanego. Okład pozostawiamy na dłoniach przez około 20 min., po czym spłukujemy. Nasze spracowane dłonie ucieszą się także z kąpieli z oliwy: oliwę należy podgrzać, dodać do niej witaminę A+E (wycisnąć zawartość kapsułki), następnie dodajemy kilka kropli soku z cytryny i moczymy w tej kąpieli dłonie około 15 minut. Równie skuteczne są okłady z siemienia lnianego. Siemię lniane zalewamy wrzątkiem, po chwili robimy z niego papkę. Na dłonie nakładamy cieniutką gazę, na którą nakładamy ową papkę, i owijamy dłonie folią spożywczą (pomaga w utrzymaniu ciepła). Okład trzymamy około 30 minut, a następnie spłukujemy. Po każdym z tych zabiegów dłonie należy nawilżyć odpowiednim kremem do rąk.

 

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki