Logo Przewdonik Katolicki

Widok górskiej panoramy - bezcenny

PK
Fot.

W pięknych krajobrazach sudeckich już z daleka dostrzec można najwyższy szczyt tego pasma górskiego, jakim jest Śnieżka.

Sięga ona 1602 m n.p.m. i jest położona na granicy polsko-czeskiej. Śnieżka, będąca symbolem Karkonoszy, swą nazwę zawdzięcza od przymiotnika „śnieżna”, czyli pokryta śniegiem. Właśnie ze względu na opady i trudne warunki atmosferyczne w okresie zimowym niewielu decyduje się na zdobycie tego szczytu. Inaczej jest wiosną i latem, gdy na szlakach turystycznych można spotkać tłumy ludzi pragnących wejść na szczyt Śnieżki i rozkoszować się przepięknym widokiem górskiej panoramy.

Na wszystkich zdobywców tej perły polskich gór czeka kilka obiektów wartych uwagi. Pierwszą z nich jest kaplica św. Wawrzyńca pochodząca z XVII wieku. Ponadto na szczycie Śnieżki znajdują się budynki starego i nowego obserwatorium meteorologicznego. Dla zgłodniałych i spragnionych turystów jest też schronisko, w których można się posilić po ciężkiej wędrówce.

 MJ, Fot. W. Wylegalsk

i

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki