Logo Przewdonik Katolicki

Salo

PK
Fot.

Małe miasteczko w południowo-zachodniej zatoce nad jeziorem Garda we Włoszech. Jest to historyczne stare miasto, którego początki sięgają średniowiecza.

 

W 1901 Salo zostało prawie całkowicie zniszczone przez ogromne trzęsienie ziemi. Jedynym przypomnieniem tragedii są pozostałości, które dziś służą jako fundament eleganckiego chodnika wzdłuż jeziora.

Poza miastem na południowym brzegu zatoki znajdują się piękne i długie kamieniste plaże. Miejsce to szczególnie chętnie odwiedzają  rodziny. Salo jest również dobrze znane z lokalnej kuchni, w szczególności z ryb. Specjały te serwowane są w licznych restauracjach.

Samo jezioro Garda (Lago di Garda) jest największym i najczystszym jeziorem Włoch, położone między Wenecją a Mediolanem. Urozmaicone trasy, majestatyczne krajobrazy, strome przełęcze, kręte górskie drogi ze wspaniałymi widokami to też wymarzony teren do jazdy na rowerze. Salo i okolice zadowolą każdego i amatorów kolarstwa górskiego, i tych, którzy szukają pomyślnych wiatrów.

 

RW

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki