Logo Przewdonik Katolicki

W zdrowym ciele...

Małgorzata Szewczyk
Fot.

Rozpaczliwie spragnieni dorocznej dawki kilkunastu dni ciepła i słońca, rokrocznie szukamy miejsc, w których porzuciwszy codzienne obowiązki, moglibyśmy po prostu wypocząć i nabrać nowych sił.

 

Tym razem zapraszamy do przyjrzenia się rodzimym miejscowościom, znanym i mniej nieznanym, wybranym przez nas w sposób, siłą rzeczy, bardzo subiektywny. Polska naprawdę jest interesująca, zróżnicowana kulturowo i geograficznie.

Proponowany przez nas „szlak” prowadzi przez bałtyckie wybrzeże, ścianę wschodnią, Polskę centralną, po Dolny Śląsk i Małopolskę. Podróże są dla ludzi aktywnych, otwartych i ciekawych. Potrzeba poznawania nowych widnokręgów koreluje z kontemplowaniem piękna przyrody, a także z poszukiwaniem duchowych celów. Warto więc nasycić oczy, odbudować ciało i ożywić ducha. A wtedy, parafrazując nieco słowa Owidiusz, można cieszyć się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzeczy, a trudy wynagrodzi nam pasja poznania.  

 

 

Rozpaczliwie spragnieni dorocznej dawki kilkunastu dni ciepła i słońca, rokrocznie szukamy miejsc, w których porzuciwszy codzienne obowiązki, moglibyśmy po prostu wypocząć i nabrać nowych sił. Tym razem zapraszamy do przyjrzenia się rodzimym miejscowościom, znanym i mniej nieznanym, wybranym przez nas w sposób, siłą rzeczy, bardzo subiektywny. Polska naprawdę jest interesująca, zróżnicowana kulturowo i geograficznie.

Proponowany przez nas ?szlak? prowadzi przez bałtyckie wybrzeże, ścianę wschodnią, Polskę centralną, po Dolny Śląsk i Małopolskę. Podróże są dla ludzi aktywnych, otwartych i ciekawych. Potrzeba poznawania nowych widnokręgów koreluje z kontemplowaniem piękna przyrody, a także z poszukiwaniem duchowych celów. Warto więc nasycić oczy, odbudować ciało i ożywić ducha. A wtedy, parafrazując nieco słowa Owidiusz, można cieszyć się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzeczy, a trudy wynagrodzi nam pasja poznania.  

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki