Logo Przewdonik Katolicki

Młodzi pytają o Larpa

Monika Nowacka
Fot.

Odpowiada: Tomasz Małyszka, przedstawiciel stowarzyszenia mage.pl

Czym jest Larp? 

- Larp (Live Action Role-Playing Game) to rodzaj zaimprowizowanej sztuki teatralnej. Każdy uczestnik, za zgodą prowadzącego rozgrywkę nazywanego Mistrzem Gry, wciela się w wybraną przez siebie postać, odgrywa jej dążenia i samodzielnie kieruje jej poczynaniami. W zależności od świata, w jakim gramy, są to np. rycerz zakonny, mag, kapłan, handlarz, żołnierz, naukowiec lub jakaś z istot fantastycznych występujących w tym świecie. Najbardziej przedsiębiorczy kierują wydarzeniami dzięki wpływom czy tytułom lub znajomościom, jakie ich postać zdobywa w trakcie rozgrywki.

Kim są uczestnicy?

- Na Larpy przychodzą głównie studenci, licealiści oraz gimnazjaliści z różnych uczelni, szkół, środowisk. Nie jest to oczywiście zabawa tylko dla młodzieży, znam kilku aktywnych graczy, którzy dawno już zakończyli edukację i obecnie większość czasu poświęcają rodzinie i pracy, ale zawsze znajdą wolną chwilę, żeby choć na kilka godzin oderwać się od problemów w fantastycznym świecie. Tak naprawdę może przyjść każdy i dobrze się bawić. Łączy nas zainteresowanie fantastyką, science fiction i ogólnie pojętą historią.

W jakich miejscach organizuje się rozgrywki?

- Są zarówno Larpy organizowane w plenerze, jak i w różnych lokalach i obiektach. Np. na poznańskiej Cytadeli, w zamkniętych obiektach czy w  wynajętych ośrodkach wczasowych.

Jaki okres w ciągu roku najbardziej nadaje się na przeprowadzanie Larpów?

- Tak naprawdę każda pora roku jest dobra. Wiosną i latem grywamy raczej w plenerze, za to zimą są to głównie ogrzewane pomieszczenia i imprezy na mniejszą skalę.


 

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki