Logo Przewdonik Katolicki

Patron ekologów

PK
Fot.

W dniach 29.09-4.10 w Warszawie odbędzie się XII Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak 2008. Festiwal cieszący się międzynarodową renomą jest nie tylko okazją do obejrzenia spektakli przygotowanych na najwyższym poziomie artystycznym, ale i próbą podjęcia problemów, z którymi zmaga się współczesny młody człowiek....

W dniach 29.09-4.10 w Warszawie odbędzie się XII Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży „Korczak 2008”. Festiwal cieszący się międzynarodową renomą jest nie tylko okazją do obejrzenia spektakli przygotowanych na najwyższym poziomie artystycznym, ale i próbą podjęcia problemów, z którymi zmaga się współczesny młody człowiek. Ponadto w ramach festiwalu profesjonalne grupy teatralne wystąpią w towarzystwie aktorów – amatorów, także niepełnosprawnych.

 

Do 18 października w Rzymie trwa organizowany już po raz szósty przez Instytut Polski w tym mieście „Corso Polonia”, czyli festiwal kultury polskiej. Impreza ta obejmuje różnorakie spektakle, imprezy i koncerty tematycznie związane z polskim filmem, muzyką i poezją. W tym czasie będzie można m.in. wysłuchać koncertu Leszka Możdżera, obejrzeć film dokumentalny pt. „Dworzec Gdański”, przedstawiający wydarzenia z marca 1968 roku, a także zapoznać się z twórczością Tadeusza Różewicza czy Zbigniewa Herberta. Atrakcyjne są również miejsca, w których odbędą się spotkania, np. w parku Villa Borghese czy w filharmonii jazzowej Casa del Jazz.

 

W Wielkiej Brytanii coraz częściej podejmowane są próby zmiany wizerunku szkoły jako jedynie miejsca nauki młodzieży i dzieci. Współczesna szkoła musi bowiem zaspokajać aktualne potrzeby uczniów. Zadaniem grona pedagogicznego jest nie tylko nauczania, ale i troska o całokształt rozwoju młodego człowieka, w tym motywowanie go do poszerzania horyzontów, zainteresowań czy pomoc w rozwiązywaniu problemów z nałogami. Szczególną troską w ostatnim czasie otaczani są uczniowie mniejszości narodowych, w tym z Polski.

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki