Logo Przewdonik Katolicki

Rafa koralowa

PK
Fot.

Noc Cracovia Sacra to kolejna już obok Nocy Muzeów czy Nocy Teatrów odsłona projektu Sześciu zmysłów, które cieszą się ogromną popularnością wśród samych mieszkańców Krakowa i turystów. Z 15 na 16 sierpnia odbędzie się po raz pierwszy Noc Cracovia Sacra, w czasie której będzie można zwiedzić najpiękniejsze świątynie...

Noc Cracovia Sacra to kolejna już obok Nocy Muzeów czy Nocy Teatrów odsłona projektu „Sześciu zmysłów”, które cieszą się ogromną popularnością wśród samych mieszkańców Krakowa i turystów. Z 15 na 16 sierpnia odbędzie się po raz pierwszy Noc Cracovia Sacra, w czasie której będzie można zwiedzić najpiękniejsze świątynie miasta i okolic wraz z ich bogatą gamą zabytków i skarbców oraz zapoznać się z życiem mnichów. Towarzyszyć temu będzie wykonanie nieszporów maryjnych przez benedyktynów oraz utworów sakralnych przez wybitne grupy muzyków z zagranicy.

 

Los Angeles opanowała nowa obsesja: jest nią tzw. celebrity jogging. Łączy on w sobie dwie największe amerykańskie obsesje: bycie w formie, a więc nieustanną troskę o swoje zdrowie oraz niczym niezaspokojoną ciekawość prywatnego życia gwiazd Hollywoodu. Wystarczy wyposażyć się w wygodne buty i aparat fotograficzny. Co bardziej doświadczeni mają już bogaty zbiór zdjęć sław robiących zakupy w pobliskim centrum handlowym, potrafią też dokładnie określić gust poszczególnych gwiazd dotyczący np. rodzaju porannej kawy. Niektórzy z nich doszli do takiej perfekcji w dosłownym bieganiu za celebrytami, że prowadzą specjalne zajęcia dla początkujących w tej dziedzinie.

 

Taizé gości reprezentantów już 40 krajów, w tym m.in. z Holandii, Ukrainy, Węgier, a także z Polski. W tym roku zaproponowano młodzieży tematy: „Bóg staje się jednym z nas” oraz „Pozostań wiernym aż do końca”. Bracia prowadzący spotkania w grupach podkreślają, iż nie mają one mieć charakteru teoretycznego. Przeciwnie – mają zachęcić młodych do bliskiego spotkania ze słowem Bożym, dlatego też by ułatwić jego zrozumienie, zostają oni podzieleni adekwatnie do wieku.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki