Logo Przewdonik Katolicki

... nie przyszedłem, aby powołać sprawiedliwych, ale grzeszników

Patryk A. Nachaczewski
Fot.

Według nich Bóg powinien nagrodzić tych, którzy Mu wiernie służą, a potępić tych, którzy odwrócili się od Niego. Z pozoru myślenie całkiem logiczne. Odpowiedź Chrystusa wydaje się być równie zasadna, co niepokoje faryzeuszów. Syn Boży jako lekarz dusz przychodzi do potrzebujących uzdrowienia. Nie znaczy to, że sprawiedliwi nie zostaną...

Według nich Bóg powinien nagrodzić tych, którzy Mu wiernie służą, a potępić tych, którzy odwrócili się od Niego. Z pozoru myślenie całkiem logiczne.

Odpowiedź Chrystusa wydaje się być równie zasadna, co niepokoje faryzeuszów. Syn Boży jako lekarz dusz przychodzi do potrzebujących uzdrowienia. Nie znaczy to, że sprawiedliwi nie zostaną wyniesieni do chwały. Oni już są szczęśliwy, bo mają Boga w swoim sercu. Jezus przychodzi do tych, którzy nie znają lub nie chcą znać Boga, aby im pokazać drogę do szczęścia.

A my – współcześni uczniowie Chrystusa i spadkobiercy Jego misji, do kogo przychodzimy, z kim zasiadamy do stołu, z kim rozmawiamy o Bogu?

Patryk A. Nachaczewski

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki