Logo Przewdonik Katolicki

Song of Songs

PK
Fot.

Od dłuższego już czasu władze Londynu pracują nad rozwiązaniem problemu komunikacji w mieście, zwłaszcza w jego wschodniej części. Pojawiło się kilka propozycji: od budowy mostu wyłącznie dla samochodów czy pociągów, po most dla pieszych i cyklistów. Jednak spotkały się one ze stanowczym sprzeciwem ekologów. Ostatecznie zdecydowano o budowie kolejki...

Od dłuższego już czasu władze Londynu pracują nad rozwiązaniem problemu komunikacji w mieście, zwłaszcza w jego wschodniej części. Pojawiło się kilka propozycji: od budowy mostu wyłącznie dla samochodów czy pociągów, po most dla pieszych i cyklistów. Jednak spotkały się one ze stanowczym sprzeciwem ekologów. Ostatecznie zdecydowano o budowie kolejki liniowej, która jest tańsza, szybsza, a przekroczenie Tamizy zajmie zaledwie 2 minuty, w ciągu godziny może z niej skorzystać aż 5 tysięcy ludzi w obie strony i będzie przyjazna środowisku. Pomysł ten sprawdził się już m.in. w Nowym Jorku, Madrycie czy Hamburgu.

 

Ćwiczenia na kasetach wideo, zwłaszcza te sygnowane przez światowe gwiazdy, nie są już niczym nowym, ale w ostatnim czasie pojawiło się coś nowego dla tych, których odstrasza siłownia czy basen – Wii Fit. To konsola wraz z tzw. balance board, czyli specjalna deska, która w czasie wykonywanych ćwiczeń podaje stan wagi i powiadania np. o złej postawie. Ten nowy gadżet oferuje 4 urozmaicone rozdaje ćwiczeń, m.in. ćwiczenia rozciągające czy aerobik, dodatkowo posiada również mobilizujący zestaw dźwiękowy, który na bieżąco informuje o jakości ćwiczeń.

 

Najwyższy odsetek urodzeń, najwyższy procent pracujących kobiet, kraj, którego mieszkańcy kupują najwięcej książek, najszybciej rozwijający się system bankowy, niskie podatki, najczystsze powietrze i najważniejsze, według badań przeprowadzonych w 2006 roku – najszczęśliwsi ludzie – to tylko nieliczne zalety Islandii, która przoduje w rankingach najlepiej funkcjonujących sfer, tj. zdrowie, więzy rodzinne czy edukacja. „Myślę, że czerpiemy wszystko, co najlepsze z Europy i Stanów Zjednoczonych” – tak tłumaczy sukces Islandii jej premier Geir Haarde.

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki