Logo Przewdonik Katolicki

Botoks szkodzi!

PK
Fot.

To i owo Nasz festiwal będzie nie tylko promocją młodej sztuki, ale również intensywną wymianą doświadczeń podkreśla Anna Maria Żurek, koordynator Festiwalu Młodej Kultury Roczników Osiemdziesiątych Osiem Zero Plus, który odbędzie się w Warszawie w dniach 8-15 maja. Jest to pierwsza tego typu impreza, promująca sztukę...

To i owo

 

„Nasz festiwal będzie nie tylko promocją młodej sztuki, ale również intensywną wymianą doświadczeń” – podkreśla Anna Maria Żurek, koordynator Festiwalu Młodej Kultury Roczników Osiemdziesiątych „Osiem Zero Plus”, który odbędzie się w Warszawie w dniach 8-15 maja. Jest to pierwsza tego typu impreza, promująca sztukę tworzoną przez najmłodsze pokolenie artystów i podkreślająca jej interdyscyplinarność. Hasłem przedsięwzięcia jest „Remix – Recycling”. Uczestnicy będą mogli wykazać się nowatorstwem i pomysłowością przy współpracy zarówno z twórcami innych dziedzin, jak i publicznością. Podczas festiwalu odbędą się liczne panele dyskusyjne, pokazy mody, spotkania, wystawy i koncerty.

 

Zambijska grupa „Muli Bwanji” odwiedzi Polskę 22 maja. Ten afrykański zespół tworzy sześcioro nastolatków w wieku od trzynastu do dziewiętnastu lat z salezjańskiej placówki misyjnej „City of Hope Community School” w Lusace, dwie zambijskie siostry oraz dwie polskie misjonarki pracujące w Afryce od dwudziestu pięciu lat. Tegoroczna wizyta zespołu jest ich trzecią podróżą zagraniczną, podczas której uczniowie pragną przybliżyć, poprzez śpiew i taniec, swoją kulturę. Dodatkowo podczas aukcji charytatywnych sprzedawane będą ich własnoręczne wyroby. 

 

 

Do tej pory był jedynie popularny w odległych krajach azjatyckich. Dziś coraz więcej europejskich i amerykańskich architektów wybiera właśnie tę roślinę. Bambus, bo właśnie o nim mowa, staje się jednym z najpopularniejszych materiałów używanych np. do pokrycia podłóg czy mebli. Cechuje go nie tylko ogromna wytrzymałość, ale i rozciągliwość. Ponadto rośnie szybciej niż inne rośliny, nawet do metra dziennie i produkuje do trzydziestu pięciu procent więcej tlenu niż pozostałe drzewa. W ostatnim czasie, przy ogromnej aprobacie organizacji ekologicznych, projektanci rowerów zaczęli stosować właśnie bambus do produkcji pojazdów jednośladowych.

 

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki